فرهنگ و هنر

فرزاد موتمن : صادقانه می گویم فیلمم را به جشنواره ارایه کردم

فرزاد موتمن از رد فیلم «شبگرد» توسط هیئت انتخاب جشنواره فذر خبر داد و گفت برای اکران عمومی فیلمشان درخواست داده اند.

سینماگران متقاضی حضور در چهلمین جشنواره فیلم فذر برای آخرین ساخته خود «شبگرد» در گفت وگو با مخبران، اظهار کردند: به صراحت می توانم بگویم که شبگرد را به جشنواره فیلم فجر ارائه کردم اما آن ها نخواستند.

وی در عین حال گفت: وقتی به تمام فیلم‌های ارسال شده به جشنواره نگاه می‌کنیم، تمرکز روی این واقعیت است که از سال 2007، هجمه وحشتناکی برای حذف برخی فیلم‌سازان و جایگزینی آنها با افراد خاص و چنین فکری آغاز شده است. فیلمسازان.” و اکنون به فرمت کامل رسیده است. واقعیت تاسف بار این است که این حملات به سینماگران توسط صنعت سینما انجام می شود و با توجه به گستردگی آن، پیش بینی کردم که این حملات شامل بازیگران نیز می شود. در واقع تلاشی برای جمع کردن همه چیز است و در این میان یا چیزی را نمی فهمند یا به چیزی دور از آنچه قصد دارند حمله می کنند که به نظر جنگ می رسد.

کارگردانان فیلم های نامزد دریافت جایزه «سراسر شب» و «شب های روشن» در سه دوره جشنواره فیلم فجر ادامه دادند: در چین مهم است که سینماگران از ما حمایت کنند زیرا خانه سینما نداریم. بسیار خوشحالم که اعتراضاتی به حذف «قاتل و وحشی» از جشنواره شده است، به خصوص که برخی از این اعتراضات توسط خود فیلمسازان صورت گرفته است.

موتومن درباره برنامه هایش برای «نگهبان شب» گفت: برای اکران عمومی فیلم درخواست مجوز دادم. من بر اساس فیلمنامه مجوزدار فیلمی ساختم و فکر می کنم هیچ نقطه ضعفی ندارد چون آن را تغییر ندادم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا