عمومی

فرش دستباف «قلتوق» تا سه ماه آینده ثبت جهانی می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سید حسین گلستانی فرد شامگاه پنجشنبه در آیین رونمایی از رکورد ثبت جهانی فرش دستباف «کوالتوق» زنجان و ثبت ملی فرش دستباف «خمسه» و «بیدغین» اظهار داشت: در سال 1385، در سال 1385، در سال 1394 به ثبت جهانی رسید. توجه ویژه ای به توسعه صادرات فرش در کشور شده است.

وی ادامه داد: مرکز ملی فرش ایران با تدوین برنامه ای مشخص و مدون با استفاده از پتانسیل فرش در تلاش است تا با کمک بخش خصوصی، اتحادیه ها، تولیدکنندگان، فروشندگان و اتاق بازرگانی این صنعت، صادرات فرش را تجاری سازی و توسعه دهد. استاد و پایانه صادرات فرش آن را به جایگاه واقعی خود می رساند.

معاون اقتصادی و بازاریابی مرکز ملی فرش ایران گفت: متأسفانه در این چند سال توسعه صادرات و بازاریابی مغفول مانده و اقدامات موثری در این زمینه متناسب با صنعت فرش انجام نشده است.

گلستانی فرد افزود: بیمه قالیبافان همان چیزی است که قالیبافان دنبال می کنند که امروز در حال جایگزینی است یعنی زمانی که تعداد بیمه شدگان از جامعه آماری کاهش می یابد دیگران جایگزین آن می شوند.

مدیر عامل نمایشگاه های بین المللی زنجان همچنین گفت: یکی از اقدامات پایانه صادرات فرش دستباف زنجان، جمع آوری بانک صادرکنندگان فرش دستباف، تقویت اتحادیه های تولیدکنندگان فرش دستباف در استان ها و حضور در نمایشگاه ویژه است. رویدادهای خارج از کشور

سیدرضا قندیلی افزود: در نظر داریم تولید فرش استان زنجان را به سمت بازارهای صادراتی سوق دهیم، بنابراین برنامه خود را با توجه به سود صادراتی فرش در سال 1402 تدوین و اجرا می کنیم.

دکمه بازگشت به بالا