فرهنگ و هنر

فرهنگ و هنر در بودجه سال جدید در اولویت همه بخش‌ها است

مخبران/خوزستان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فرهنگ و هنر در بودجه سال جدید در اولویت همه بخش‌ها است.

آیین پایانی عملیات ساختمانی خانه هنرمندان خوزستان و بهره‌برداری اولیه عصر امروز پنج‌شنبه ۱۹ بهمن با حضور وزیر ارشاد در اهواز برگزار شد.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این آیین، گفت: در مهم‌ترین روز تاریخ بشریت توفیق داریم در کربلای ایران خوزستان عزیز باشیم. در ایام الله دهه فجر و آغاز چهل و ششمین بهار انقلاب اسلامی هستیم. یاد امام و شهدا را گرامی می‌داریم.

به گزارش مخبران، وی با اشاره به مطالبات نمایندگان انجمن‌های هنری استان گفت: جلسه مغتنمی بود و توفیق یابیم که‌ مطالبات نمایندگان گروه‌های مختلف فرهنگی، هنری، دینی و ادبی استان را از نزدیک شنوا باشم. نکات بسیار خوبی گفته شد. مطالبات دقیق و درست است. همه‌ نواقص را می‌پذیرم.

اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما در استان‌ها نیاز به یک جهش بالایی داریم. وزارت هیچ محدودیتی در حمایت از محتوای فاخر در همه بخش ها ندارد. با همه قوا در خدمت شما هستیم. ما قرارگاه شهید آوینی را تشکیل داده‌ایم که بدون برنامه ای بودجه‌ای هزینه نشود.

وی بیان کرد: امسال هزار میلیارد تومان برای تولیدات هنری استان‌ها اختصاص پیدا کرده که ۵۰۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافته و در حال انجام است.

وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: همه اهالی فرهنگ و هنر ماموریت بزرگی دارند و آن ایجاد امید به آینده و افتخار به گذشته است‌. دشمن تلاش می‌کند که جوان‌های عزیز دهه هشتاد و نودی را نسبت به آرمان‌های اصیل ایرانی بیگانه کند.

وی عنوان کرد: فرهنگ و هنر در بودجه سال جدید، در اولویت همه بخش‌ها است. فرعی و در کنار سایر حوزه ها نیست؛ بلکه در اولویت است.

انتهای پیام

نشر فرهنگ و هنر

از ریتم و صداهای کلمات استفاده می‌کنم تا شما را در یک سفر صوتی همراه کنم.
دکمه بازگشت به بالا