اجتماعی

فروش املاک مازاد آموزش و پرورش در اولویت قرار گیرد

مخبران/مازندران استاندار مازندران فروش دارایی های مازاد آموزش و پرورش استان را در اولویت قرار داد و گفت: فروش دارایی های آموزش و پرورش با ذی نفعان در اولویت است. دارایی های فروخته شده باید در بخش های ضروری هزینه شود.

به گزارش مخبران، سید محمود حسینی پور امروز در گردهمایی خیرین مدرسه ساز استان، با بیان اینکه نقش خیرین مدرسه ساز تنها مادی نیست، گفت: در واقع کمک مادی به مجموعه مدرسه سازی نمی کنند. اما به عنوان آغازگر گفتمان و اندیشه در جامعه تلقی می شوند.

وی بیان کرد: پیامی که خیران مدرسه ساز به جامعه می دهند مسئولیت پذیری اجتماعی و پایبندی به آن تعهدات است.

نماینده عالی دولت در مازندران فعالیت مدرسه سازی در استان را از نظر کمی و کیفی مطلوب دانست و گفت: اداره کل نوسازی مدارس باید برای جذب اعتبارات ملی و استانی برنامه مناسبی تدوین کند.

این مسئول به افزایش جمعیت به دلیل مهاجرت به مازندران اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش باید چشم انداز 25 سال آینده را برای تعیین مسئولیت اجتماعی و همکاری دولت در روند ساخت مدارس تدوین کند.

حسینی پور با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی ملزم به همکاری با ذی نفعان ساختمان مدرسه هستند، تصریح کرد: هیچ دستگاه اجرایی حق توقف فعالیت ساختمان مدرسه توسط ذی نفعان را ندارد.

وی با اشاره به اینکه نباید از مدارس مناطق محروم غافل شد، آخرین به روز رسانی اطلاعات مدارس با همکاری استانداری برای آموزش و پرورش انجام شود، یادآور شد: استعداد دانش آموزان مناطق محروم باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار مازندران فروش دارایی های مازاد آموزش و پرورش استان را در اولویت قرار داد و گفت: فروش دارایی های آموزش و پرورش با ذی نفعان در اولویت است. دارایی های فروخته شده باید در بخش های ضروری هزینه شود.

تجهیزات گرمایشی یکی از نیازهای اصلی مدارس در مناطق محروم است

رئیس اداره کل آموزش و پرورش مازندران به مردمی شدن در سیاست ها و ابلاغیه های دولت سیزدهم در وزارت متبوع اشاره کرد و گفت: مدرسه سازان مازندرانی از جمله مجموعه هایی هستند که مفهوم مردمی سازی را به درستی اجرا کرده اند.

حسین کمالی افزود: با وجود تلاش برای ساخت مدارس، مازندران از نظر فضاهای آموزشی با مشکل مواجه است. از این رو در برخی از مناطق استان با تراکم جمعیت 40 دانش آموز در کلاس های درس مواجه هستیم

وی با بیان اینکه مدارس مازندران به ویژه در مناطق محروم استان با مشکل تجهیزات گرمایشی و سرمایشی مواجه هستند، گفت: در این زمینه کمک های ذی نفعان موثرتر بوده و باید موانع برطرف شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا