عمومی

فوتبال خود ما هستیم – مخبران

تماشای مصاحبه امیرحسین صادقی و صحبت های توهین آمیز او خطاب به مربی نساجی، دنیای برهنه ستاره های بازنشسته فوتبال ماست.»

به گزارش مخبران، در یادداشتی تمرین سه پزشک راهبر می نویسد: صرف نظر از لحنی که پیش از این در جدال دو باشگاه آلومینیوم و نساجی پس از فینال شنیدیم، اصرار صادقی بر کارنامه درخشان محمد نوازی و مقایسه آن با گذشته الهام بخش است. تیم ملی برای چندین سال

اما نکته اصلی (مثلا) آرزوهای یک بازیکن مشهور اما بازنشسته است که دوران فوتبالش به نوعی به پایان رسیده است. برای محمد نوازی که در برخی پست‌ها به عنوان مربی فعالیت می‌کرد هم همین‌طور بود، اما این رشته مانند دوران بازیگری نیست که فقط با توانایی، قدرت و استعداد ذاتی‌اش می‌توان آن را با توپ ارتقا داد.

مربیگری شکل جدیدی از فوتبال است که چندان در مورد بازیگری نیست. تنفس در آن فضا می تواند از شما مربی بهتری بسازد، که یک رشته متفاوت است، بنابراین وقتی صحبت از مربیان می شود، آرشیو سوابق گذشته و روبان های راست دست. چون موضوع تغییر کرده و به حوزه جدیدی رفته است.

ساکت الهامی که در سه سال دو جام قهرمانی را به دست آورده و با نجات پرتاب نیزه در سال گذشته به تمرینات بازگشته است، نزدیک به دو دهه به عنوان مربی فعالیت کرده است. چه مشاغل و چه مشکلاتی به امید گامی رو به جلو. انتظار یک عمر ایمان پس از یاری کریمی و هزازی و صمد و آموزش در اتکا و کاوه; تا اینکه روزی محمدرضا زنوزی فکر می کند می تواند دستیار رسول خطیبی در ماشین را سرمربی تراکتور کند. تصمیم برای رسیدن به جام و کسب سهمیه هر چند به نظر نمی رسید تیم ورشکسته دنیزلی برگردد اما او برای اولین بار توانست نام خود را به عنوان سرمربی بر سر زبان ها بیاندازد و به انتظار طولانی و آزاردهنده خود پایان دهد.

بنابراین، حتی اگر یک مربی موفق توپ را به زیر بغل نزند، به این معنی نیست که او نمی تواند با فوتبالیست بازنشسته در شغل جدید خود رقابت کند. البته سابقه اخلاص و مهمان نوازی و غیره قابل توجه است، اما نباید از آن برای تبدیل شدن به باشگاه ناشنوایان و حمله به افرادی استفاده کرد که اکنون جایگاه مهمتر و قابل توجهی را اشغال کرده اند.

البته محدود به الهام نیست و بارها گفته شده که مربیانی که سابقه باشگاهی قابل توجهی ندارند با این چوب نوازش کرده اند. نمونه اش در لیگ امسال از مجید جلالی و بهمن فروتن کم نیست. که کار خوب و موفقیتش به گله فوتبالیست های سابق نمی افتد و در چنین مواقعی زمان یادآوری گذشته می رسد که تو کیستی و ما کیستیم…

طبق معمول همچنان به دنبال تیتر اول و تمرکز بر نور بر روی خود هستند، اما با برخی خاطرات می توانند نگاه خود را به سمت افراد دیگر معطوف کنند.

خیلی وقت بود می خواستم در این مورد بنویسم، اما تا به امروز باقی مانده است و این ویدیوی عجیب امیرحسین صادقی، من را شگفت زده نکرد. در اروپا پدیده ساکی یا ساری را می توان با نگاه های تحقیرآمیز و تردیدهایی در مورد فتوحات آنها مواجه کرد. قضاوت پیش زمینه حسادت برای موقعیتی که ارتباط چندانی با آن ندارد. بر اساس همین نگاه بازنشستگان فوتبال سلبریتی: ما فوتبال خودمان هستیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا