فرهنگ و هنر

فیلم «تام کروز» میلیارد دلاری شد

فروش جهانی فیلم جدید «تاپ گان: ماوریک» با بازی تام کروز از مرز یک میلیارد دلار گذشت.

به گزارش ورایتی، «تاپ گان: ماوریک» اولین فیلم سال و دومین فیلم از زمان شروع همه‌گیری کرونا (بعد از مرد عنکبوتی: بدون راه خانه) بود که در باکس آفیس یک میلیارد دلار فروخت. قابل ذکر است که این اکشن مهیج که در سینمای چین و روسیه اکران نشده است، در باکس آفیس این چنین جایگاهی را به خود اختصاص داده است.

اولین شماره «تاپ گان»، اولین فیلم با بازی «تام کروز» که 31 روز پس از اکران، یک میلیارد دلار فروخت و پیش از آن، «ماموریت غیرممکن: پاییز آگوست» به فروش 791 میلیون دلاری دست یافت. موفق ترین فیلم این بازیگر در سینما.

پرفروش ترین فیلم سال 2022 تا به امروز، باکس آفیس هفتگی با 30.5 میلیون دلار در پنجمین هفته اکران خود در باکس آفیس آمریکا، با اندکی تفاوت، در صدر فروش کلی «الویس» قرار دارد. این فیلم در آمریکا بیش از 580 میلیون دلار فروش داشته است.

«Top Gun: Maverick» با فروش 484 میلیون دلاری در باکس آفیس بین المللی، با فروش 1 میلیارد دلاری در سرتاسر جهان، فروش «دکتر استرنج در جنون چندجهانی» را از مرز 943 میلیون دلار عبور داد. تاریخ سینما با میلیاردها دلار فروش به نام بیست و دومین فیلم اختصاص دارد.

در این فیلم همراه با تام کروز، مایلز تلر، جنیفر کانلی، جان هام، گلن پاول و لوئیس پولمن به ایفای نقش پرداخته اند.

قسمت جدید 170 میلیون دلاری «تاپ گان» در نمایشگاه ویژه جشنواره فیلم کن امسال به نمایش درآمد و تام کروز جایزه نخل طلا را دریافت کرد.

Top Gun: Maverick داستان پیت میچل (تام کروز) را روایت می کند که پس از 30 سال به عنوان خلبان ارشد نیروی دریایی تحت آزمایش جدیدی قرار می گیرد.

بازیگران اصلی تونی اسکات به کارگردانی تونی اسکات در سال 1986 اکران شد و بیش از 350 میلیون دلار در سرتاسر جهان فروخت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا