اجتماعی

قول پیگیری برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات روانشناسی

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات شورای اسلامی قول پیگیری خدمات روانشناسی و مشاوره تحت پوشش بیمه را داد.

به گزارش مخبران، علیرضا منادی سفیدان وی در اولین همایش ملی آسیب شناسی روانی و مداخلات روانی-اجتماعی در دوران کرونا در پاسخ به این سوال که چرا خدمات روانشناختی و مشاوره ای بیمه نمی شود، بند ج ماده 102 قانون برنامه ششم توسعه، گفت: بیمه کردن هر چیزی اعم از خدمات روانشناختی باید برای بیمه شده مفید باشد. اما اگر بخواهیم خدمات روانشناسی را بیمه کنیم همه 80 میلیون نفر در کشور می توانند برای دریافت این خدمات به روانشناس مراجعه کنند. دولت ورشکست می شود.

وی در عین حال قول پیگیری پوشش بیمه ای این خدمات را داد و به رئیس موسسه روانشناسی و مشاوره کشور گفت: این موضوع را پیگیری می کنیم. چارچوبی را برای قابل سنجش تعریف کنید. این امر احتمالاً در قانون برنامه هفتم توسعه محقق می شود و جزء محدود بیمه است. من معتقدم باید در همه جای ایران مطب روانشناسی وجود داشته باشد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود به راه اندازی مؤسسه تعلیم و تربیت کودکان اشاره کرد و تصریح کرد: پیش از این مهدکودک هایی که به تربیت کودکان صفر تا شش سال مشغول بودند زیر نظر موسسه رفاه در طول سالیان متمادی، این موضوع با کوته فکری نادیده گرفته شده است. ما یک مؤسسه ملی آموزش و پرورش راه اندازی کرده ایم تا مهدکودک ها به وزارت آموزش و پرورش بازگردانده شوند.

منادی به لایحه رتبه بندی معلمان اشاره کرد و گفت: هدف از این قانون ارتقای کیفیت آموزشی و ارتقای منزلت معلمان بوده است. برای تصویب این قانون مقاومت های زیادی صورت گرفت اما به تصویب رسید و هفته گذشته حدود 8500 میلیارد تومان به معلمان پرداخت شد و هر معلم 8 تا 15 میلیون تومان و حقوق معلمان 2 میلیون افزایش یافت. 5 میلیون تومان. یافت این عنصر رقابت را در آموزش به ارمغان آورد. ما معلمان را از کارمندان حذف کرده ایم و سایر معلمان به عنوان کارمند از فصل 10 حقوق دریافت نمی کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا