اجتماعی

لزوم بهره گیری از ظرفیت‌های دیپلماسی شهری در جهت رونق اقتصاد شهری

سخنگوی شهرداری تهران با اشاره به توانمندی نمایشگاه شهر و مدیریت شهری در تیرماه بر لزوم استفاده از ظرفیت های دیپلماسی شهری برای رونق اقتصاد شهری تاکید کرد.

به گزارش مخبران، عبدالمطهر محمودخانی در نشستی که امروز (چهارشنبه) با موضوع عملکرد برادران و عملکرد شهری برگزار شد، گفت: این نمایشگاه با اولویت اقتصاد شهری از جمله جذب سرمایه گذاری از 21 تا 27 تیرماه در پارک گفتگاو برگزار می شود. صادرات خدمات فنی و مهندسی

وی گفت: در حال حاضر پیشنهادهایی در زمینه استفاده از ظرفیت فنی شهرداری تهران یا ایجاد فروشگاه مدنی به پیشنهاد شهرهای همجوار داریم. در این نمایشگاه علاوه بر معرفی توانمندی های مدیریت شهری، به دنبال تقویت تعاملات اقتصادی به ویژه با خواهرخواندگان برای جذب سرمایه هستیم.

محمدخانی ادامه داد: در سمت دیگر نمایشگاه از آثار تاریخی شهرداری و شهرداری تهران رونمایی می شود که بخش قابل توجهی از این نمایشگاه ها برای اولین بار رونمایی می شود و در سمت دیگر نمایشگاه پلاک های ویژه برای مدیران شهرداری و خارج از مجموعه». در صورت تمایل برگزار می شود و پس از نهایی شدن لیست پلاک ها می توانند ثبت نام کنند.

سخنگوی شهرداری تهران با اعلام اینکه شهردار یا مدیر، معاونان و سفرای 17 شهر خواهرخوانده تهران به این نمایشگاه دعوت شده اند، گفت: غرفه های مربوطه به خواهرشهرها ارائه می شود که در اختیار سفارتخانه ها است. علاوه بر این، در شهرهای این کشور غرفه هایی به نمایش گذاشته شده است.

وی تاکید کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه این است که به نخبگان، رسانه ها، تصمیم گیران و تصمیم گیران بگوید چه اقداماتی انجام می شود و چه اقداماتی در دستور کار است. در اجرای این نمایش سعی کردیم آن را ارزان کنیم و از اسپانسرها برای اجرای آن استفاده کردیم. اما از سوی دیگر، بدون شک یکی از اقدامات موثر برای افزایش درآمد شهرداری، برگزاری هم‌زمان تظاهرات و همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در تهران است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا