علمی و پزشکیمطالب برتر

مام دئودورانت یا صابونی

محصولات بهداشتی مناسب برای جلوگیری از تعریق از جمله محصولاتی هستند که در سال‌های اخیر طرفداران و مصرف کنندگان زیادی پیدا کرده‌اند. این محصولات که به ویژه در روزهای گرم سال مصرف بیشتری پیدا می‌کنند، مدل‌ها و کاربردهای متنوعی دارند و می‌توان در هر موقعیتی از یکی از آن‌ها استفاده کرد. مام ضد عرق و دئودورانت از جمله محصولاتی هستند که بیشترین طرفداران را در میان محصولات ضد تعریق دارند. اما بسیاری از افراد از ویژگی‌ها و تفاوت‌های هریک از این محصولات آگاهی ندارند.

 

مام ضد عرق چیست؟

مام را می‌توان آشناترین محصول ضد تعریق در و بهداشتی دانست. یکی از محصولات بهداشتی که می‌تواند بهترین و کاربردی‌ترین خرید شما در میان محصولات بهداشتی باشد و در روزهای گرم، شما را از تعریق زیاد محافظت کند.

در حقیقت مام ضد عرق می‌تواند با آنزیم‌ها و ساختاری که دارد، بر غده‌های عرق تاثیر بگذارد و باعث کاهش فعالیت آنان شود. به این ترتیب اگر از این محصول به طور دائم استفاده کنید، تاثیر کاهش تعریق را به خوبی خواهید دید.

آشنایی با انواع مام؛ کدام مدل مناسب‌تر است؟

اگرچه مام خود یکی از محصولات ضد تعریق است، اما مدل‌های متفاوتی از آن در بازار موجود است. انتخاب انواع مام به سلیقه و تجربه شما از آن محصول وابسته است و در عملکرد آنان تفاوتی وجود ندارد.

محبوب‌ترین مدل‌های مام، مام صابونی، مام رول ویتابلا و کرمی هستند. مام صابونی در در بخش نازل بخشی صابونی دارد به همین دلیل هنگام استفاده از آن باید مراقب رنگ لباس خود باشید.

مام رولی محبوب‌ترین نوع مام ضد عرق است که حالتی مایع و نازلی رولی دارد. این مدل از مام می‌تواند علاوه بر جلوگیری از تعریق زیاد، تا حد زیادی بوی بد عرق را از بین ببرد.

تفاوت‌های مام و دئودورانت؛ نکاتی که باید قبل از خرید بدانید

در کنار ، محصولاتی مانند دئودورانت نیز وجود دارند که می‌توانند در روتین سلامت و بهداشتی شخصی شما قرار گیرند. دئودورانت نیز یک محصول ضد تعریق است که می‌تواند در حالت‌های مختلفی مانند رولی یا اسپری تولید شود. اما اگر این محصول به صورت رولی تولید شود چگونه می‌توان تفاوت آن را با مام فهمید؟ اصلا آیا این دو نوع ضد تعریق در کاربرد تفاوتی با یکدیگر دارند؟ در ادامه تفاوت‌های این دو محصول را بخوانید:

تفاوت در فرایند تاثیر گذاری؛ آیا دئودورانت ضد تعریق است؟

مهم‌ترین تفاوتی که میان مام ضد تعریق و انواع دئودورانت وجود دارد، ماهیت کاربرد آن است. اگرچه هر دو این محصولات را به شکل ضد تعریق می‌شناسید، اما بهتر است بدانید که اگر به دنبال جلوگیری از تعریق هستید، نباید انتظار زیادی از دئودورانت داشته باشید!

مام ضد تعریق با اثر بر غدد عرق زیر بغل، فعالیت آنان را کند می‌کنند. بنابراین تا چند ساعت بعد از استفاده از این محصول، کمتر عرق خواهید کرد. اما دئودورانت بیش از هرچیز خاصیت رفع بوی بدن را دارد.

در حقیقت با استفاده از دئودورانت میزان تعریق تفاوتی نخواهد داشت و این محصول تنها می‌تواند بوی ناخوشایند ناشی از تعریق را کنترل کند.

بنابراین می‌تواند راه حلی برای درمان بوی بد عرق به ویژه در فصل گرما باشد.

تفاوت مام و دئودورانت در ترکیبات تشکیل دهنده

همانطور که گفتیم مام ضد عرق فرایند تعریق را کاهش می‌دهد. به همین دلیل باید ترکیباتی قوی‌تر از دئودورانت داشته باشد. یکی از مهم‌ترین آنزیم‌هایی که در مام به کار می‌رود، آلومینیوم است. آلومینیوم می‌تواند میکروب‌ها و باکتری‌های فعال در زیر بغل را کنترل کند و با این فرایند، میزان تعریق را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

اما دئودورانت بیش از هرچیز از ترکیب روغن معطر، اسانس و الکل ساخته شده و در بعضی از آن‌ها ترکیبات شیمیایی آنتی باکتریال نیز به کار رفته است. به همین دلیل تنها می‌تواند بوی بد عرق را کنترل کند. عطر مو ویتابلا محصولی پرطرفدار از برند ویتابلا «vitabella» است. این محصول در رایحه‌های متنوع و خاص جهت خوش‌بو نمودن و آبرسانی موها طراحی شده است و از ماندگاری و قدرت پخش بو بسیار خوبی برخوردار است.

مام بهتر است یا دئودورانت؟

حقیقت این است که محصولات ضد تعریق تا حد زیادی بسته به نوع بدن شما تاثیرگذاری خود را نشان می‌دهند. به همین دلیل انتخاب آن‌ها بیشتر از هرچیز به تجربه شما از آن محصول برمی‌گردد. اما با توجه به تفاوت‌هایی که گفته شد، باید به این نکته دقت کنید که انتظار شما از محصول چیست؟ اگر به یک ضد تعریق با خاصیت کاهش میزان عرق نیاز دارید، مام بهتر از دئودورانت برای شما عمل خواهد کرد.

یکی دیگر از دلایلی که می‌تواند در خرید هر یک از این دو محصول تردید ایجاد کند، به خطر انداختن سلامت بدن است. بسیاری از افراد عقیده دارند که وجود مواد آنتی باکتریال در دئودورانت پس از مدتی باعث مقاوم شدن سطح زیر بغل به انواع باکتری خواهد بود. البته این موضوع نیز با انتخاب دقیق برند دئودورانت احتمال پایین‌تری دارد. با این حال اگر دچار بیماری هستید و میزان تعریق شما بیش از حد عادی است، مام نمی‌تواند انتخاب مناسبی برای از بین بردن بوی عرق باشد. به همین دلیل بهتر است کنار درمان دارویی از دئودورانت‌های قوی استفاده کنید.

فراموش نکنید که پس از خرید همه محصولات بهداشتی از تا انواع مام و دئودورانت، باید قبل از مصرف به صورت گسترده، بخشی از آن را روی سطح کوچکی از پوست تست کنید. با این کار می‌توانید اطمینان پیدا کنید که به محصول مورد نظر حساسیت پوستی ندارید.

کدام محصول ماندگاری طولانی‌تری دارد؟

ماندگاری تاثیر محصولات ضد تعریق یکی از مهم‌ترین معیارها برای خرید است. اما بهتر است بدانید برای برتری ماندگاری این محصولات فرمول ثابت و مشخصی وجود ندارد. در حقیقت اگر روی بدنه محصول را با دقت بررسی کنید، می‌توانید میزان ماندگاری درج شده روی هر کدام را ببینید.

با این حال مام ضد عرق به دلیل اینکه بر میزان تعریق اثرگذار است، مدت طولانی‌تری دوام دارد. اما دئودورانت‌های قوی‌تری هم هستند که می‌توانند ساعت‌ها دوام و ماندگاری داشته باشند.

دقت در انتخاب مام و دئودوانت؛ خرید محصولات مطمئن از برندهای برتر

از آنجایی که محصولات ضد تعریق و به طور کلی محصولات بهداشتی به طور مستقیم با لایه‌های پوست در ارتباط هستند، به هبچ وجه نباید خرید آن‌ها را ساده بگیرید و در انتخاب سهل انگاری کنید. بهترین راه این است که انواع محصولات ضد تعریق را ببینید و بعد از مطالعه اطلاعات با گرم شدن هوا و افزایش تعریق بدن یکی از محصولاتی که ممکن است به سبد خرید اضافه شود مام صابونی است. برای هیچ یک از ما احساس نمناکی و چسبناکی حاصل از تعریق، بوی بد و رد خیسی بر روی لباس خوشایند نیست و حتی در مواردی ما را خجالت زده هم می‌کند.

یکی از راه‌های برطرف کردن این مشکل استفاده از مام است.مام از جمله لوازم آرایشی و بهداشتی ضد عرق و خوشبوکننده می‌باشد که در بین قشرجوان و نوجوان طرفداران زیادی دارد.با توجه به تنوع این محصول در بازار، مشتریان هنگام خرید مام صابونی با انواع و اقسام مام مواجه خواهند شد که گاهی این تنوع عاملی است برای ایجاد سردرگمی جهت انتخاب و خرید مام مناسب.

بهتر است پیش از خرید نسبت به این محصول پرطرفدار و خوش بو اطلاعاتی به دست آورید تا محصول خریداری شده شما دقیقاً همان چیزی باشد که نیاز شما را برطرف می‌کند. در مقاله مام زیر بغل صابونی چیست؟ما به بررسی انواع مام به ویژه مام صابونی و مقایسه آن با سایر مام‌ها ( مایع، اسپری و …) پرداخته‌ایم و از طرف دیگر مزایا و معایبی که ممکن است این محصول به همراه داشته باشد را به شما معرفی خواهیم کرد.

قطعاً خریدی که از روی آگاهی و اطلاعات کافی صورت بگیرد، رضایت بخش بوده و شما را از انتخابی که کرده‌اید پشیمان نخواهد کرد.

مام صابونی و کاربرد آن

مام محصولی ضدعرق و ضد بو است و برای ناحیه زیر بغل که مستعد تعریق زیاد و تولید بوی بد بوده، کاربرد دارد. مام از موادی چون آلومینیوم و زیرکونیوم ساخته می‌شود. آلومینیوم موجود در مام‌ها خاصیت ضدقارچی و آنتی باکتریال دارد و به باکتری اجازه رشد و تکثیر در ناحیه زیر بغل را نمی‌دهد.

این باکتری‌ها مولد بوی بد بوده و با استفاده از مام با این نوع خاصیت، بوی بد کاهش پیداکرده و از بین می‌رود.  اگر میخواهید بدانید انواع می توانید به مقاله نوشته شده ما مراجعه نمایید.

مام‌هایی با خاصیت دئودورانت تنها از بین برنده بوی ناخوشایند زیر بغل است اما مام با خاصیت ضد تعریق میزان عرق در این ناحیه را به میزان چشم گیری کاهش می‌دهد. ماسک مو 300 میل ویتابلا باعث حفظ رطوب مو می شود.

انواع مام ، گزینه‌ هایی که انتخاب را آسان می‌ کند

مام‌ها در انواع خاصی دسته بندی می‌شوند و شما با توجه به آنچه نیاز دارید آن را انتخاب کرده و استفاده می‌کنید. انواع مام زیر بغل شامل موارد زیر می‌شود:

  1. مام رولی
  2. مایع
  3. مام اسپری
  4. مام صابونی- جامد
  • مام رولی- مایع: همانطور که از اسمش پیداست حالت مایع داشته و عمدتاً بی رنگ هستند. کسانی که احساس رطوبت در ناحیه زیر بغل برایشان خوشایند نیست بهتر از خرید این نوع مام صرف نظر کنند. البته این مدل از خود رد به‌جا نمی‌گذارند و از این بابت نگرانی نخواهید داشت.

یکی دیگر از ایرادات این نوع مام این است که بوی خوش را به مدت کمی نگاه داشته و نیاز به استفاده مجدد دارد.برای دیدن انواع مام میتوانید به مقاله مربوطه مراجعه نمایید.

  • مام اسپری: یکی از پرطرفدارترین انواع مام است، به این دلیل که سریعاً روی پوست خشک شده و مدت بیشتری از تعریق جلوگیری می‌کنند. این مدل مام خیلی مقرون به‌صرفه نیست و در مدت کوتاهی مصرف می‌شود.

البته این گزینه برای کسانی که به دنبال تنوع در رایحه هستند یک امتیاز مثبت محسوب می‌شود و این افراد می‌توانند رایحه‌های بیشتری را امتحان کنند. و اما مام صابونی و هر آنچه که باید در مورد آن بدانیم.

 

دکمه بازگشت به بالا