عمومی

مخالفت با تفویض اختیار به شهردار گرگان/ ضعف در پرونده های حقوقی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، صد و دومین جلسه رسمی و علنی شورای شهر گرگان عصر شنبه با حضور اعضا، شهردار و مدیر شهری گرگان با دستور بررسی نامه ها و لوایح دریافتی برگزار شد.

در این جلسه لایحه شهرداری در خصوص خرید سهام بانکی در کمیسیون اداری مالی شورا مطرح شد که با سه رای موافق به جلسه ارسال شد.

در لایحه فوق از اکثر شهرداری های شهرهای بزرگ و مراکز استان ها خواسته شده است تا سقف 50 میلیارد ریال اعتبار برای خرید سهام بانکی از مانده حساب ها با در نظر گرفتن سهامداران خاص بانکی پرداخت کنند. شهرداری ها

این لایحه توسط رئیس شورا به رای گذاشته شد که در نهایت موفق به کسب حداکثر آرا نشد و به تصویب نرسید.

در ادامه لایحه شهرداری در خصوص «افزایش بدهی هزینه های دادرسی بودجه سال جاری» ارائه شد.

مهران کاظم نژاد عضو شورای اسلامی شهر گرگان در خصوص این لایحه گفت: شهرداری نسبت به رسیدگی به پرونده های حقوقی شهرداری بویژه املاک و مستغلات به شورای شهر اطلاع رسانی کند.

حمیدریجا آقامولی دیگر عضو شورای شهر گرگان نیز گفت: پرونده های حقوقی زیاد است و می تواند شهرداری را تحت تاثیر قرار دهد بنابراین لازم است اعضای شورا علاوه بر عملکرد خود از مسائل حقوقی نیز مطلع باشند. از نظر وظیفه، حمایت در بعد نظارتی می توانند به شهرداری کمک کنند.

حسین رضاییان مدیر امور مالی شهرداری گرگان در تشریح این لایحه گفت: شهرداری در برخی موارد فرصت زیادی برای پرداخت هزینه دادرسی ندارد و اگر خط اعتباری نداشته باشد ممکن است پرونده از بین برود. خسارت به شهرداری

وی افزود: اگر لایحه افزایش بدهی هزینه های دادرسی در بودجه تصویب نشود و بخواهیم هر مورد را جداگانه در شورا مطرح کنیم زمان را از دست می دهیم.

ضعف شهرداری گرگان در دفاع از پرونده های حقوقی

صفرعلی یکی از دیگر اعضای شورای شهر گرگان با تاکید بر ضعف شهرداری در دفاع از پرونده های حقوقی، پیشنهاد همکاری دائمی چند وکیل و یا قاضی مجرب برای بحث در پرونده های شهرداری را داد.

وی با اشاره به پرونده های ساجه پایدار، جهان نما و میدان مدرس خواستار فعال شدن کمیسیون قراردادهای شورا شد.

در نهایت نسخه دوم این لایحه با هفت رای موافق به اصل لایحه شهرداری برای افزایش اعتبار هزینه های دادرسی بودجه سال جاری به تصویب رسید.

اعضای شورا با لایحه تفویض اختیارات به شهردار گرگون مخالفت کردند

در ادامه لایحه شهرداری در خصوص تفویض اختیار به شهردار گرگان، محمدرضا صدالنگی ارائه شد. شهردار گرگان در بخشی از این لایحه خواستار تفویض اختیار در مواردی مانند تصویب و انجام معاملات در سال 1401، سه برابر میانگین معاملات برای اعتبارات جاری و میانگین معاملات اعتبارات برای اعتبارات عمرانی، امانت برای اجرای پروژه های عمرانی تا سقف 120 میلیارد ریال از حسابی به حساب دیگر یا از حساب شهرداری به سازمان ها و به نوبه خود 50 میلیارد ریال و برخی موارد دیگر.

تنها ناصر گرزین و زهرا نورا با لایحه تفویض اختیار به شهردار موافقت کردند و سایر اعضا به دلایل مختلف مخالفت خود را با این لایحه اعلام کردند که سیدالنگی نتوانست اکثریت آرای اعضا را به دست آورد. شورای شهر گورگون برای تفویض اختیار. .

در این جلسه اعضای شورای شهر سه لایحه شهرداری در خصوص کمک مالی به شهروندان، نامه رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و خانواده و رسیدگی به شکایات شورای اسلامی شهر گرگان را ارائه کردند. طی نامه ای از سوی رئیس شورای جانبازان و معلولین کشور و شهرستان گرگون با حمایت مالی از تیم والیبال نشسته در خصوص کمک به باشگاه بانوان جوان گرگون جهت برگزاری مسابقات قهرمانی فوتبال جوانان موافقت شد.

دکمه بازگشت به بالا