اجتماعی

مدارس عشایری و مرزی در تیررس آموزش و پرورش/ارتقای فضای آموزشی مدارس سنگی و کانکسی

مشاوران وزیر آموزش و پرورش گفتند: هدف از برگزاری این اردو هماهنگی و تسهیل اقدامات و جهت دهی فعالیت های جهادی در حوزه مدارس به سمت اقدامات عینی است.

به گزارش مخبران، حمیدرضا خان محمدی عصر امروز در نشست مشترک شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش در اردوگاه شهید باهنر تهران گفت: به سمت اقدامات موضوعی حرکت کنید.

وی افزود: عدالت محوری در حوزه آموزش از ویژگی های کلیدی الگوی مطلوب آموزش رسمی و عمومی در جمهوری اسلامی ایران است.

تاکید وزیر آموزش و پرورش این است: تامین امکانات آموزشی، لوازم التحریر، تغذیه و… و نه فقط حوزه، با توجه به اینکه عدالت جهانی در دستور کار است.

خان محمدی پیگیری مدارس مرزی، عشایری، روستایی و برون شهری را از اولویت های کمپین عدالت آموزشی برشمرد و تصریح کرد: ارتقای کیفیت فضاهای آموزشی در جامعه خیریه، مدارس سنگی و کانکس با مشارکت مدارس. ساماندهی نوسازی، توسعه و تجهیز و حمایت سایر سازمان ها در جریان این اردو می باشد.

مشاوران وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه «آموزش برابر» و «عدالت آموزشی» سیاست های اصلی دولت سیزدهم بود، خاطرنشان کردند: توجه ویژه به مناطق محروم و مرزی خواهد بود و مشکلات دانش آموزان را برطرف می کند. ما جهادگر، خیریه و مردمی هستیم و به دنبال اجرای عدالت آموزشی در نقاط دورافتاده کشور هستیم چرا که توجه به نقاط مرزی و محرومیت زدایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بنابراین مرزها، مناطق عشایری و روستایی در اولویت هستند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، عدالت آموزشی با فراهم کردن شرایط و امکانات اولیه برای دسترسی رایگان به آموزش برای همه دانش آموزان همراه است، در حالی که عدالت آموزشی با کیفیت مطلوب آموزشی و فرهنگی مرتبط است. به دنبال اجرای یک اصل معتدل در فعالیت ها و تغذیه و آموزش است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا