اجتماعی

مدارس گناباد غیرحضوری شدند – مخبران

مخبران/ خراسان رضوی مدیر آموزش و پرورش گناباد گفت: با شیوع سویه جدید بیماری عروق ویروس کرونا کلیه فعالیت های آموزشی مدارس گناباد به جز مدارس چند پایه روستایی به مدت 10 روز برگزار می شود.

حسین احمدی در گفت وگو با خبرنگار مخبران، اظهار کرد: با توجه به گسترش نژادهای جدید کرونا در کشور از جمله شهرستان گناباد، آخرین تصمیم ستاد کرونا این شهرستان در روز یکشنبه 10 بهمن ماه برای چند پایه روستایی مجازی خواهد بود. مدارس به استثنای کلیه فعالیت های تحصیلی در مدارس گناباد از روز سه شنبه 12 بهمن ماه تا پایان هفته آینده حداکثر 10 روز مهلت دارد.

وی گفت: مدارس چند کلاسه روستایی مدارس یک تا 15 دانش آموز هستند و به دلیل کم بودن تراکم جمعیت در این مدارس می توان آموزش را به صورت انفرادی و البته با رعایت مقررات بهداشتی دنبال کرد.

در یکی دو روز اخیر به طور متوسط ​​7 تا 8 دانش آموز از بیماری عروق ویروس کرونا رنج می برند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد نیز در خصوص ابتلا به بیماری های عروق ویروس کرونا به دانش آموزان این شهرستان گفت: به طور میانگین در یکی دو روز گذشته هفت تا هشت دانش آموز به ویروس کرونا مبتلا شده اند. با توجه به این روند افزایشی آماری و شیوع روزافزون نژاد جدید، تصمیم بر این شد که فعالیت های تحصیلی در مدارس فعلی شهر غایب باشد.

احمدی خاطرنشان کرد: هماهنگی مدارس با ستاد کرونا خوب بوده است و طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی، مدارس شهرستان ها بیش از 85 درصد مشکلات بهداشتی را برطرف می کنند و این چهره واقعی ما بوده است. یا دو مورد در هفته گذشته

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گناباد گفت: از زمان شروع بیماری عروق ویروس کرونا قلب و طی 2 سال گذشته همکاری خانواده ها با مجموعه آموزش و پرورش شهرستان بهبود یافته و امیدواریم این همکاری ها ادامه داشته باشد و در روزهای آینده می‌توانیم با فراهم کردن فرصتی برای بازگشت به حالت عادی دانش‌آموزان، فعالیت‌های حضوری را از سر بگیریم.

بر اساس آخرین به روز رسانی نرم افزار ماسک، شهرستان گناباد در حال حاضر در وضعیت کرونای زرد قرار دارد و بر اساس گزارش روابط عمومی علوم پزشکی گناباد، در 24 ساعت گذشته 128 آزمایش انجام شده که از این تعداد 84 آزمایش مثبت بوده است. . همچنین سه نفر به دلیل بیماری عروق ویروس کرونا قلب در بیمارستان علامه بهل‌الگنابادی بستری شده‌اند. از زمان شیوع این بیماری در مجموع 365 نفر جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا