عمومی

مذاکرات وین رو به جلو

به گزارش مخبران،
میخائیل اولیانوف عصر جمعه با انتشار این پیام در حساب کاربری خود در توییتر از دیدار با هیئت آمریکایی به ریاست رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران خبر داد و نتیجه را ارزشمند ارزیابی کرد.

وی امکان دستیابی به توافق نهایی در این دور از مذاکرات را منوط به آمادگی و تمایل آمریکا برای اتخاذ تصمیمات لازم به ویژه در زمینه لغو تحریم ها دانست.

پس از خروج یکجانبه و غیرقانونی از برجام، ایالات متحده هیأتی را به ریاست رابرت مالی به وین فرستاده است تا در مورد چگونگی بازگشت این کشور به برجام گفتگو کند.

رابرت مالی در غیاب ایران جلسات متعددی با 1+4 و اعضای اتحادیه اروپا داشته است، اما دولت وی تاکنون اقدام مشخصی برای جبران اقدامات غیرقانونی دولت قبلی انجام نداده است.

دور هشتم مذاکرات تحریم ها که از پنجم آذرماه آغاز شد، به جایی رسیده است که آمریکا به عنوان یکی از طرف های معاهده سال 94 باید گام های ملموس و معناداری برای تسهیل یک توافق خوب، پایدار و معتبر بردارد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان گفت: برای آمریکایی هایی که این روزها از طریق واسطه پیام می دهند، به صراحت اعلام کرده ایم که باید در عمل بهترین ایمان خود را نشان دهند.

رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: در عمل حسن نیت از نظر ما چیزی است که در صحنه محسوس است و رفع برخی محدودیت ها اعم از عینی و واقعی می تواند به حسن نیت آمریکایی ها منجر شود. روی کاغذ اتفاق می افتد.” خوب می دهد، اما کافی نیست.

دکمه بازگشت به بالا