فرهنگ و هنر

مردم امیدوارند گرانی ها تمام شود/رژیم صهیونیستی زمین‌گیر شده است

شفاعت نماز جمعه تهران گفت: حفظ آنچه خداوند به روزه داران داده است مهم است و این روزه صحیح است که بر روزه داران اثر می گذارد و دائمی خواهد بود.

به گزارش مخبران، خطیب موقت نماز جمعه تهران، آیت الله سید کاظم صدیقی صبح امروز (سه شنبه 14 اردیبهشت) در پی اقامه نماز عید سعید فطر در دانشگاه تهران به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی با تبریک عید سعید فطر و دعوت همگان به تقوا گفت: روزه برای ذات خداست و روزه میهمان عشق است چون مستقیم بر سر سفره خدا و روزه نیست. و ربطی به شهرت و روزه ندارد. این راز است و روزه داران با خدا ارتباط دارند. پس روزه نزد خداست و خداوند به روزه داران بدون واسطه پاداش می دهد، پس از خداوند می خواهیم که ما را مشمول رحمت عاجل خود قرار دهد. واسطه ها

وی ادامه داد: در این ماه باید دست به سوی خدا دراز کرد و وصال و رنگ خدا را درک کرد، خداوند در این ماه انسان را به مقام شهدا و خویشاوندان می رساند.

خطیبان شفاعت نماز جمعه تهران با استناد به فرازی از سوره مبارکه علا خاطرنشان کردند: خداوند در بخشی از این سوره روزه داران را به پرداخت زکات فطره در روز عید و یک ماه بعد تشویق می کند. ارتباط با خدا، خلقت خدا و ارتباط با دیگران، انفاق و تزکیه نیز در این سوره آمده است، او اعمال و کردار خود را پر از توبه و نیکی می کند و برای او آفریده شده است.

صدیقی گفت: روزی که عید فطر ثواب دارد، کسانی که در مسابقات ماه مبارک رمضان دست به سوی خدا دراز کنند پیروز می شوند و خداوند به این برندگان پاداش می دهد، بیرون بیایید و به دعای خود بپیوندید و خدا را بخوانید، زیرا خداوند خود را گسترش داده است. میز خامه ای

وی خطاب به همه مردم تاکید کرد: یک ماه صبح از خواب بیدار شدید و روزها گرسنگی و تشنگی را تحمل کردید و از این ورزش فارغ التحصیل شدید. و مثل یک نوزاد تازه متولد شده اما حفظ آنچه خداوند به روزه داران داده است مهم است و این روزه صحیحی است که بر روزه داران اثر ماندگار خواهد داشت.

حماسه روز قدس به جوانان فلسطینی قدرت می بخشد

خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه دوم خود، همگان را به تقوا دعوت کرد و گفت: عبادت دفع بلا است و سلاح انسان متدین حمله به شیطان است.

وی با بیان اینکه خداوند ما را برای یک ماه دیگر از ماه رمضان به سفره خود دعوت کرده است، تصریح کرد: باید به این نعمت پی ببریم و از آن به درستی استفاده کنیم و رابطه خود را با خدا و خلقش مطابق میل او تنظیم کنیم.

صدیقی با تشکر از همه مسلمانان، جبهه مقاومت و به ویژه مردم ایران در حماسه روز قدس، گفت: مسلمانان پس از دو سال تاج گذاری نشان دادند که مسئله فلسطین اولین مشکل جهان اسلام است و قدس زنده است. . آنها به حمایت خود ادامه خواهند داد و این حضور، گام های برداشته شده توسط جوانان فلسطینی، جان برکف، برای مقابله با رژیم گانگسترهایی که این کودکان را می کشند، تقویت خواهد کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: امروز رژیم صهیونیستی با ترس و اضطراب و ارتشی خسته با حمایت امت اسلامی اسرائیل نشان می دهد که عملیات فلسطین زمین گیر و در انزوا و دفاع کامل نگه داشته شده است. پیروزی مقاومت». و اصرار بر رویارویی، شاخ حکومت گانگستری را می شکند.

وی با اشاره به افغانستان گفت: در ماه مبارک رمضان مردم مظلوم افغانستان مورد کینه استکبار قرار گرفته و صدها مسلمان در مساجد و مدارس قتل عام شده اند و فعالان حقوق بشر در اوکراین تهدید شده اند. صدا می کنند اما ساکت هستند. افغانستان. در مورد افغانستان، یمن و مستضعفان جهان سکوت کرده اند و از هیئت حاکمه افغانستان می خواهیم که امنیت مردم این کشور را تامین کند و این شبکه های تروریستی را شناسایی و مجازات کند.

صدیقی با اشاره به دو مورد از روز کارگر و روز معلم افزود: کارگر در اسلام جایگاه ویژه ای دارد تا جایی که پیامبر اکرم (ص) وقتی دست سعد انصاری را گرفت، پرسید که چرا سختی کشیدی. دست رسول خدا با پیامبران است، ما به کارگرانی که 43 سال در کنار ما بوده اند و هیچکس مزاحم آنها نشده است افتخار می کنیم و انقلاب ما در دست این کارگران است و به امید تلاش این کارگران. فرهنگیان و فرهنگیان کشور به سطح بالاتری می رسد البته باید شرایط زندگی بهتری برای کارگران فراهم شود.

وی گفت: شهید مطهری فیلسوف، عالم، سیاستمدار و خطیب مکتب پیامبر اکرم (ص) بود. رسالت مراکز آموزشی ما اعم از دانشگاه و حوزه جامعه امروز تربیت جامعه است، ما نیازمند فرهنگ، شجاعت و عشق به خدا هستیم و این مهمتر از معیشت است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران سالروز شهادت شهید مطهری را گرامی داشتند و افزودند: از مسئولان آموزش و پرورش می خواهیم کتب درسی را بازنگری کنند و به جای تربیت جوانان به فکر تربیت جوانان باشند.

این هزینه ها و فشارهای معیشتی با این دولت ناسازگار است

وی با گلایه از وضعیت تورمی گفت: علیرغم اینکه دولت سیزدهم تحت رهبری رهبر جهان آسیب دیده است، بسیاری از مردم ما از این گرانی رنج می برند و همه جا شاکی هستند و امیدوار به فروپاشی هستند. پایان و از ته دل «خوب است پای نظام بایستیم، مطمئنم دولت مردم است و رئیس جمهور در قبال مردم است، اما این نوع فشارهای پرهزینه و معیشتی به سبک و سیاق نیست. این دولت

صدیقی گفت: انتظار دولت از شبکه های لجام گسیخته حمایت قانونی و اعتبار عمومی برای کاربران داخلی و کنترل شبکه های لجام گسیخته که باعث ناامیدی می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا