استان ها

مردم در دهه لرستان حماسه آفریدند

مخبران/لرستان رئیس ستاد انتخابات لرستان گفت:مردم در دهه استان حماسه آفریدند.

احسان یاوری بامداد ۲۲ اردیبهشت ماه با حضور در ستاد انتخابات لرستان در جمع خبرنگاران از مردم حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی که در دهه لرستان (بیستم اردیبهشت ماه تا اول خرداد ماه) پرغرور حماسه‌ای دیگر آفریدند و برگ زرینی بر تاریخ لرستان رقم زدند، تقدیر و اظهار کرد: انتخابات مرحله دوم حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی با همکاری همه دست‌ اندرکاران انتخابات به پایان رسید.

وی با بیان اینکه هیات‌های اجرایی و نظارت، استانداری، فرمانداری‌ها، عوامل امنیتی و انتظامی و سایر دستگاه‌ها در امر برگزاری انتخابات دخیل بودند،تصریح کرد: براساس نتایجی که از دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی بدست آمد از مجموع ۱۲۰ هزار و پنج رای ماخوذه، ۱۱۷ هزار و ۶۵۰ رای صحیح و مابقی سفید بودند.

رئیس ستاد انتخابات لرستان بیان کرد: از مجموع آرای صحیح، هادی هاشمی‌نیا ۴۹ هزار و ۶۶۲ رای، رضا سپهوند ۴۵ هزار و ۹۳۴ رای، محمدرضا ملکشاهی راد ۴۰ هزار و ۸۲ رای و قدرت الله ایمانی ۲۹ هزار و ۸۶۹ رای را کسب کردند.

یاوری گفت: با این احتساب، هادی هاشمی‌نیا و رضا سپهوند منتخبین دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی هستند.

وی اضافه کرد: دو نامزد دیگر که رای نیاوردند از مشاورین مسئولین اجرایی استان خواهند بود تا بتوانیم در کنار هم و با تلاش هم برای لرستان عزیز تلاش کنیم چرا که مردم با همدلی و انسجام حماسه آفریدند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان عنوان کرد: این نتایج مورد تائید شورای نگهبان قرار گرفته و توسط دبیر ستاد انتخابات کشور اعلام شده است که پس از تائید و صدور اعتبارنامه و پس از اخذ رای اعتماد به عنوان نماینده مردم محسوب می‌شوند.

یاوری یادآور شد: نامزدهای انتخاباتی نیز با حضور همه و با رقابتی سالم، این حماسه رقم زدند.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا