عمومی

معجزه شکلات تلخ در رابطه با حافظه!

شکلات تلخ سرشار از فیبر و آنتی اکسیدان است که به جلوگیری از آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند. می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و فشار خون بالا را کاهش دهد و در عین حال جریان خون را بهبود بخشد.

به گزارش مخبران، عصر ایران وی نوشت: به گفته محققان، مصرف شکلات تلخ می تواند فرکانس امواج مغزی را تغییر دهد و برای بهبود حافظه و کاهش استرس مفید است، در واقع افرادی که عاشق شیرینی هستند باید برای حفظ سلامتی خود انواع شیرینی های مضر را جایگزین شکلات تلخ کنند. البته منظور از شکلات تلخ، شکلات واقعی و مرغوب است، نه محصولی که از ترکیب مواد مختلف و با استفاده از تلخ مصنوعی تهیه شده باشد!

شکلات تلخ سرشار از فیبر و آنتی اکسیدان است که به جلوگیری از آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند. می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و فشار خون بالا را کاهش دهد و در عین حال جریان خون را بهبود بخشد.

با استناد به مطالعه ای از دانشگاه لوما لیندا کالیفرنیا، که در نشست سالانه زیست شناسی تجربی 2018 ارائه شد، فواید شکلات تلخ از نظر تأثیر آن بر امواج مغزی مرتبط با حافظه و توانایی یادآوری مشکلات آشکار شد.

کاتر لی برک از دانشگاه لوما لیندا و تیم تحقیقاتی اش از شکلات تلخ 48 گرمی استفاده کردند که حاوی 70 درصد دانه های کاکائو تانزانیایی است.

بورک توضیح می‌دهد: «آنچه که به آن اشاره کردیم این است که آنتی‌اکسیدان‌ها توانایی تغییر فرکانس‌های مغز را دارند، بدیهی است فرکانس مغزی مفیدی به نام گاما». فرکانس گاما توسط آنتی اکسیدان های موجود در شکلات تنظیم، افزایش و در واقع روشن می شود.

امواج مغزی در فرکانس های متفاوتی ساطع می شوند و از این نظر تا حدودی شبیه رادیو هستند. برک اضافه می کند که فرکانس گاما بالاترین فرکانس است و “با پیچیده ترین سطوح برای پردازش شناختی، حافظه و یادآوری مرتبط است.”

امواج گاما وظایف پیچیده ای مانند پردازش اطلاعات، بهبود حافظه و کاهش استرس را بر عهده دارند. اثرات مثبت بر روی مغز یا به گفته محققان افزایش “انعطاف پذیری عصبی” در نتیجه مصرف شکلات تلخ در عرض 30 دقیقه رخ می دهد.

برک می گوید: در این مطالعه، داوطلبانی که 70 درصد شکلات تلخ مصرف کردند، پس از 30 دقیقه افزایش زیادی در فرکانس گاما در نواحی کلیدی مغز (پشت و سمت راست مغز) نشان دادند. افزایش امواج مغزی فرکانس گاما چند ساعت طول می کشد.

تیم تحقیقاتی به آزمایش داوطلبان آزمایش ادامه داد و پس از دو ساعت از پروژه، آنها همچنان شاهد کاهش فرکانس گامای تحریک شده بودند. بنابراین زمان زیادی طول می کشد تا این امواج فروکش کنند.

این تحقیق می تواند برای بهبود عملکردهای شناختی به ویژه در جمعیت سالمند مورد استفاده قرار گیرد. با توجه به نتایج به‌دست‌آمده، مزیت اصلی شکلات تلخ، کنترل دقیق فرآیندهای شناختی هنگام مصرف آن است. به گفته بورک، اگر واقعا بتوانیم فرکانس گاما را افزایش دهیم، در زندگی، به ویژه در زمینه تقویت فرآیندهای شناختی مغز، واقعاً سود خواهیم برد.

حقایق شکلاتی

دانه های کاکائو در غلاف های کاکائو یافت می شود. آنها میوه هایی هستند که روی درختان در آب و هوای گرم مانند آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی و آفریقا رشد می کنند. بله، شکلات از نظر فنی در واقع از میوه می آید. بسیاری از میوه ها و سبزیجات دیگر سرشار از آنتی اکسیدان هستند، مانند اسفناج، چغندر، تمشک، توت فرنگی و البته کلم پیچ.

دانه های کاکائو از داخل میوه برداشت و سپس خشک و تخمیر می شوند. این ماده در نهایت به کره کاکائو تبدیل می شود. کاکائو خام را می توان به تنهایی یا در پخت و پز استفاده کرد. برای تبدیل کاکائو خام به شکلات یا کره کاکائو، آن را با شکر و شیر ترکیب می کنند.

همچنین برای تبدیل کاکائو خام به «کاکائو» محصول باید بو داده شود. بورک توضیح می دهد که به زبان ساده، کاکائو نسخه خام، کمتر تصفیه شده یا تصفیه نشده است. کاکائو فرآوری شده در نظر گرفته می شود. طعم شکلات تلخ، شکلات شیری و سایر انواع شکلات بسته به میزان کره و شیر متفاوت است.

به طور معمول، هر محصولی که بیش از 70 درصد کاکائو داشته باشد، «شکلات تیره» در نظر گرفته می شود و این ترکیبی است که در مطالعه برک استفاده شده است.

شکلات تلخ حاوی 70 درصد کاکائو یا بیشتر، غنی ترین ترکیبات آنتی اکسیدانی است. بنابراین برای سلامتی بدن بسیار مفید تلقی می شود.

برک اشاره کرد که این میوه از نظر آنتی اکسیدان از گیلاس و بسیاری از سبزیجات پیشی می گیرد. اگر می توانید طعم تلخ بیشتری را تحمل کنید، درصد بیشتری از کاکائو توصیه می شود.

جسیکا کاردینگ، متخصص تغذیه ثبت شده در نیویورک، توضیح می دهد که 85 درصد کاکائو توسط بسیاری از پزشکان و متخصصان بهداشت به مردم توصیه می شود. به عبارت ساده، درصد بیشتر کاکائو به معنای شکر کمتر است. به این ترتیب، شکلات تلخ نیز حاوی شکر است، اما در مقادیر بسیار محدود. برای کسانی که به دنبال به حداکثر رساندن مزایای آنتی اکسیدانی شکلات هستند، نمونه های تیره تر توصیه می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا