اجتماعی

معرفی متهمان دادگاه منافقین/ مهوش سپهری؛ متهم ردیف هفدهم

مهوش سپهری متهم ردیف هفدهم دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) و از مسئولان تشکیلاتی گروهک محسوب می‌شود.

به گزارش مخبران، مهوش سپهری در سال ۱۳۵۴ به عضویت منافقین در آمده و به عنوان یکی از مهمترین مسئولان تشکیلاتی گروهک محسوب می‌شود.

یکی از خواهران او نیز به اتهام عضویت در گروهک تروریستی منافقین در سال ۱۳۶۰ دستگیر و محکوم شده ولی در ادامه در سایه‌ی رافت و عطوفت نظام جمهوری اسلامی از زندان آزاد می شود.

یکی از برادران مهوش سپهری به نام سهراب نیز یک هفته قبل از عملیات تروریستی نظامی فروغ جاویدان با تحریک نامبرده از کشور متواری شده و ضمن حضور در عملیات مذکور، کشته می‌شود. 

از جمله فعالیت‌ها و مسئولیت‌های وی عبارت است از عضو بخش روابط خارجی گروهک در سال ۱۳۶۳، راه اندازی و مسئولیت شاخه‌ی نظامی تشکیلات در سنندج و عضویت در پیش مرگ‌های کردستان در سال ۱۳۶۴، مسئول نهاد و عضو هیئت اجرایی انجمن به اصطلاح دانشجویان مسلمان در آلمان در سال ۱۳۶۶، شرکت در عملیات‌های تروریستی نظامی فروغ جاویدان و چلچراغ با سمت مسئول،  مسئول محور و معاونت آموزش شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین در سال ۱۳۷۰، عضو شورای تروریستی موسوم به ملی مقاومت در سال ۱۳۷۱،  مسئول برگزاری نشست برای عناصر مستقر در اروپا در سال ۱۳۷۴، جانشین مسئول شاخه‌ی نظامی گروهک تروریستی منافقین به مدت دو سال از شهریور ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۰ و مسئول توجیه تیم‌های تروریستی منافقین از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۸.

در حال حاضر قسمتی از مهمترین نشست‌های تشکیلاتی در آلبانی توسط مهوش سپهری برگزار می‌شود.

 او تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز به شماره ۲۰۰۲-۴۴۵/۶-A است.

انتهای پیام

کارگروه خبری اجتماعی

نویسنده اجتماعی با تمرکز بر مسائل اجتماعی در کشورهای در حال توسعه و تلاش برای ارتقای زندگی اجتماعی در این مناطق.
دکمه بازگشت به بالا