اجتماعی

مقابله با توزیع کنندگان مواد مخدر و جمع آوری معتادان باید توأمان انجام شود

رئیس پلیس پایتخت در بازدید از مرکز سروش پایتخت گفت: برخورد با معتادان متجاهر و جمع آوری و درمان معتادان باید با هم انجام شود.

به گزارش مخبران، در بازدید سردار حسین رحیمی، حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور و تنی چند از مقامات قضایی و انتظامی از مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب ماده 16 سروش، اظهار داشتند: ما معتقدیم که اگر در هر دو زمینه اقداماتی انجام نشود. با هم، موفق نخواهیم شد.

رئیس پلیس تهران افزود: در تهران بزرگ دو موضوع را برنامه ریزی کرده ایم که شاید قسمت دوم جزو وظایف پلیس نباشد اما معتقدیم به این قسمت نگاه مسئولانه داریم و باید روند توانبخشی به درستی انجام شود.

یک افسر کلانتری با اشاره به اینکه در زمان ورود به این منازل 10، 20 تا 100 معتاد متجاهر و بدون مالک بوده اند، گفت: بیش از 300 خانه در تهران به ویژه در نقاطی مانند شوش، مولوی و هرندی شناسایی کرده ایم. صاحبان . وی از تمام افرادی که در این منازل حضور داشتند پول گرفت و گفت: با هماهنگی مقام قضایی آنها را پلمپ می کنیم و برخی از آنها شبیه ویرانه است.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: مراکز DIC و MMT که به نوعی مرکز توزیع مواد مخدر برای معتادان هستند باید از مراکز جمعیتی دور باشند. اما اکنون 12 نوع مرکز در شوش، مولوی و هرندی وجود دارد، خاطرنشان کرد: انتظار داریم خرده فروشان با جدیت بیشتری برخورد کنند که با دستگیری های کوچکتر و آزادی فوری این افراد متوجه می شوند که جمعیت زیادی در بند داریم. فروشندگان مواد مخدر متاسفانه در تهران رونق دارند.

رئیس پلیس تهران خاطرنشان کرد: در صورت انجام این کار می توانیم حدود 20 هزار معتاد متجاهر را از تهران جمع آوری کنیم و نیروی انتظامی آمادگی این کار را دارد. اما پس از بررسی، متوجه شدیم که یک مرکز 500 یا هزاران مشتری را سه یا شش ماه بعد اخراج کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی گفت: از دادستان کل کشور می خواهم به مدعی العموم بگوید دستگاه های دیگر باید در ساماندهی معتادان متجاهر مشارکت داشته باشند و دستگاه های دیگر نیز تکلیف دارند و باید در این زمینه اقدام کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا