اقتصادی

مقاوم سازی مسکن روستایی در گیلان به ۵۹ درصد رسید

مخبران/گیلان مدیرکل بنیاد مسکن گیلان از افزایش شاخص مقاوم سازی مسکن روستایی از ۵۳ درصد در سال ۱۴۰۰ به ۵۹ درصد در سال جاری خبر داد و اضافه کرد: ۴۱ درصد از خانه‌های روستایی کم دوام و بی دوام هستند.

حامد دائمی امروز، ۲۶ فروردین ماه در گفت وگو با مخبران، با بیان اینکه استان گیلان دارای ۲۹۰۵ روستاست، اظهار کرد: ۲۰۶۰ روستای دارای جمعیت بالای ۲۰ خانوار داریم که از این تعداد، برای ۲۰۲۰ روستا طرح هادی مصوب شده است.

وی شاخص تهیه و بازنگری طرح هادی در گیلان را ۹۸.۳ درصد دانست و افزود: از مجموع ۲۰۶۰ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت استان گیلان تاکنون در ۱۱۶۰ روستا طرح هادی اجرا شده و شاخص اجرای طرح هادی استان به ۵۶.۳ درصد رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان از افزایش شاخص مقاوم‌سازی مسکن روستایی از ۵۳ درصد در سال ۱۴۰۰ به ۵۹ درصد در سال جاری خبر داد و اضافه کرد: ۴۱ درصد از خانه‌های روستایی کم دوام و بی دوام هستند.

دائمی ادامه داد: در راستای احیاء بافت فرسوده روستایی و تامین مسکن متناسب با نیاز روستاییان، طی سال های ۱۴۰۲-۱۴۰۰، ۲۲ هزار و ۴۷۰ فقره تسهیلات در راستای خودمالکی به بنیاد مسکن گیلان ابلاغ شد و تاکنون موفق به شناسایی ۹۵ درصد متقاضیان و معرفی آنان به بانک‌های عامل شدیم.

وی سهمیه سال ۱۴۰۲ را ۱۱ هزار فقره تسهیلات خودمالکی دانست و تاکید کرد: ۵۱۰۷ واحد را به مرحله بهره‌برداری رساندیم که ۹۵۵ واحد در دهه حساب ۱۰۰ با اعتبار ۷۱۵ میلیارد تومان افتتاح می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان با بیان اینکه بنیاد مسکن در راستای طرح نهضت ملی مسکن متولی تولید مسکن در روستاها بوده و به قائم مقامی راه و شهرسازی، ساخت و ساز در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت را بر عهده دارد، گفت: به عنوان کارگزار راه و شهرسازی پروژه‌های مسکن سازی در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر جمعیت را در دستور کار داریم و لذا کل پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن تا پایان سال ۱۴۰۲ به تعداد ۱۶۲۷ واحد است که ساخت ۵۴۳ واحد در شهرهای لنگرود، آستارا و صومعه سرا را آغاز کردیم.

وی یادآور شد: بنیاد مسکن استان در راستای نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت و همچنین شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت تاکنون به میزان ۲۴ هکتار زمین در ۱۰ شهر در قالب ۱۷ پروژه با ظرفیت ۲۵۳۳ واحد را تامین کرده است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تخصص و تجربه در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما تحلیل‌های دقیق و قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما در تصمیم‌گیری‌های مالی بهترین نتیجه را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا