ورزشی

ملی‌پوش تنیس: ناعادلانه برگ برنده ما را گرفتند/ بازی سختی با استونی داریم

ملی‌پوش تنیس ایران گفت: میزبانی مرحله پلی‌آف گروه دو جهانی را ناعادلانه از ما گرفتند و برگ برنده‌ای برای ما محسوب می‌شد.

حمیدرضا نداف در گفت‌وگو با مخبران درباره‌ی تیم ملی تنیس ایران که بازی حساسی را مقابل استونی در مرحله پلی‌آف گروه دو جهانی در پیش دارد، بیان کرد: ابتدا تیم ایران میزبان این دیدار بود که برگ برنده‌ای برای ما محسوب می‌شد اما میزبانی را از ما گرفتند. خودمان را آماده کرده بودیم که در تهران استونی را شکست دهیم و شانس پیروزی ما خیلی زیاد بود اما اکنون شرایط تغییر کرده است. باید در سریلانکا که یک کشور بی‌طرف است و بدون حضور تماشاگران بازی کنیم. ناعادلانه میزبانی را از ما گرفتند، با این حال باید بجنگیم تا ان شاءالله اتفاق خوبی رخ دهد.

نداف با اشاره به رقابت سختی که ایران مقابل تیم استونی خواهد داشت، گفت: استونی یک تیم اروپایی است و ما بعد از ۵۰ سال با یک تیم اروپایی مسابقه می‌دهیم. بازیکنان خوبی دارد و بازی سختی خواهد بود. پیش از این دیدار، دو هفته مسابقات فیوچرز داریم و تاحدودی این مسابقات خوب است اما در کل، بازیکنان تنیس نیاز دارند در تورنمنت‌های بیشتری شرکت کنند.

ملی پوش تنیس در مورد ترکیب جوان تیم ایران در دیدار با استونی تاکید کرد: با همین ترکیب و بازیکنان جوان چند ماه پیش توانستیم اتفاق بزرگی را رقم زدیم و به گروه دو جهانی برویم. بازیکنان جوان و با استعدادی داریم. من هم تا جایی که بتوانم کمک می‌کنم. چند سال بود چنین ترکیبی نداشتیم که بازیکنان همدل و پشت هم باشند.

نداف در مورد وضعیت پیشرفت تنیس گفت: خیلی مواقع به خاطر صریح بودن کنار گذاشته شدم و با فدراسیون قبلی به مشکل خوردم  با این حال معتقدم باید واقعیت ها را گفت. در حال حاضر رییس فدراسیون تغییر و تحولاتی را به وجود آورده  که خوب است. چندین سال بود که مسابقات فیوچرز در ایران برگزار نمی‌شد و دوباره برگزار شد. همچنین برای اولین‌بار مسابقات بین المللی J۲۰۰ جوانان در ایران برگزار شد.

 او ادامه داد: کدام رشته ورزشی است که تعداد زیادی بازیکن خارجی برای حضور در یک تورنمنت بین‌المللی به ایران سفر کنند.  تنیس  رشته بزرگی است و وقتی این تعداد بازیکنان خارجی به ایران می‌آیند بنابراین باید فدراسیون را حمایت کنند. کمک کنند تا بودجه بیشتر شود.

او در مورد تاثیر تمرین با ست‌کیچ بازیکن صربستانی پیش از دیدار با استونی تصریح کرد: ست‌کیچ جزو بازیکنان خوب دنیا بوده است. توانستیم با او صحبت کنیم که در سریلانکا به ما پیوندد. اگر فدراسیون حمایت شود، می‌توانیم امثال او را  به صورت بلند مدت در ایران داشته باشیم. حضور این افراد تاثیرگذار خواهد بود و پیشرفت خواهیم کرد.

انتهای پیام

تیم تحریریه مطالب ورزشی

با تمرکز بر ورزش‌های آبی و آب‌وهوایی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی تکنیک‌ها و آموزش‌های شنا، اسکوبا و ران‌دوزی می‌پردازم. هدفمندی خود را در بهبود مهارت‌های آبی و لذت بیشتر در ورزش‌های آبی قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای ماجراجویی و هیجان در آب‌وهوایی نفس بکشید.
دکمه بازگشت به بالا