بین الملل

نتایج آزمون «سمپاد» اعلام شد

نتایج آزمون مدارس استعداد‌های درخشان (سمپاد) امروز در دسترس قرار گرفته است.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری آنا، نتایج آزمون پایه هفتم و دهم مدارس استعداد‌های درخشان (سمپاد) در دسترس قرار گرفته است و نتیجه آزمون خود را ببینند. نتایج آزمون در سایت http://my.medu.ir درج شده است و داوطلبان برای مشاهده نتایج آزمون خود ابتدا باید وارد صفحه خود در سایت my.medu.ir بشوند.

سپس با انتخاب ️نقش “دانش‌آموز”، انتخاب ایرانی یا اتباع بودن، وارد کردن ️نام کاربری که همان کدملی دانش‌آموز است، وارد کردن ️رمز ورود که شماره سریال ۶ رقمی شناسنامه دانش‌آموز است و نهایتاً وارد کردن ️کدامنیتی نتایج برای دانش‌آموز قابل مشاهده است.

همچنین تصویر پاسخ برگ دانش‌آموزانی که در آزمون پذیرفته نشده‌اند، ۲۴ ساعت بعد در سایت بارگذاری و گزینه ثبت درخواست تصحیح مجدد نیز از همان زمان فعال می‌شود.
رضامراد صحرایی وزیر آموزش‌وپرورش در حاشیه جلسه روز چهارشنبه ۱۱ مرداد هیئت دولت خبر داد که پرداخت هزینه ثبت‌نام دانش‌آموزان ممتاز دهک‌های یک تا چهار پذیرفته شده در مدارس سمپاد در هیئت دولت تصویب شده است و از این پس هزینه تحصیل این دانش‌آموزان در مدارس سمپاد توسط دولت پرداخت می‌شود.بنا بر اظهارات وی، این مصوبه شامل دانش‌آموزانی که در حال حاضر مشغول تحصیل در سمپاد هستند نیز می‌شود.

لازم به ذکر است که مدارس سمپاد بابت ارائه خدمات آموزشی بر اساس مصوبه موجود، نصف شهریه مدارس غیرانتفاعی برجسته در همان منطقه شهر را دریافت می‌کنند.
این در حالی است که به گفته الهام یاوری، رئیس سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان، سال گذشته ۴۰ درصد از دانش‌آموزان مدارس سمپاد از تخفیفات حق الثبت استفاده کرده‌اند و به دانش‌آموزانی که به هر دلیل به دلیل محدودیت‌های اقتصادی توان پرداخت شهریه این مدارس را ندارند، تخفیفات گسترده‌ای از ۱۰۰ درصد تا درصد‌های کمتر مثل ۵۰ و ۴۰ درصد ارائه می‌شود.

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا