فرهنگ و هنر

نقاش برجسته سبک هایپررئالیسم درگذشت

هنرمند سوئیسی “فرانتس گرش” استاد سبک هایپررئالیسم درگذشت.

به گزارش مخبران و به نقل از واشنگتن پست، فرانتس گرتش هنرمند سوئیسی که به عنوان یکی از چهره های برجسته نقاشی هایپررئالیسم شناخته می شود، در سن 92 سالگی درگذشت.

مدیر موزه فرانتس گرش که مجموعه بزرگی از آثار این هنرمند را در اختیار دارد، مرگ این هنرمند را تایید کرد. هنوز علت مرگ این هنرمند اعلام نشده است.

«گرش» بیش از پنج دهه در زمینه نقاشی و چاپ برای تکثیر عکس ها در ابعاد بزرگ فعالیت کرده است. ابعاد پانل های «گرش» گاهی به سه تا پنج متر می رسد. آثار هنری این هنرمند موضوعات را با جزئیات خیره کننده به تصویر می کشد و گاهی اوقات تکمیل شدن بیش از یک سال طول می کشد.

آثار هنری او در سراسر جهان به نمایش گذاشته شده است و یکی از آثار هنری او با عنوان لوچیانو 2 که دوست هنرمندش لوچیانو کاستلی را به تصویر می‌کشد به قیمت 3 میلیون دلار در سال 2017 فروخته شد.

گرش را یکی از نقاشان چیره دست جنبش فوتورئالیسم می دانند. در حالی که سایر هنرمندان مشهور این سبک بیشتر صحنه های خیابانی را نقاشی می کردند، گرش اولین کسی بود که توجه را به نمایش فرهنگ سوئیس جلب کرد.

“فرانتس گرش” در مارس 1930 در سوئیس به عنوان تنها فرزند این زوج به دنیا آمد. او مهارت های نقاشی را در مدرسه ای که توسط نقاشان امپرسیونیست انتزاعی اداره می شد آموخت و در بزرگسالی برای مطالعه سبک های مختلف هنرهای تجسمی به پاریس، اسکاتلند و ایتالیا سفر کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا