عمومی

نقاط حادثه خیز؛ معضل کهنه جاده ها

به گزارش مخبران،

صباغ زاده مدیرکل دفتر توسعه ایمنی راه های راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: اگر جاده ای در یک بازه زمانی 2 تصادف فوتی یا 3 جرحی یا یک تصادف فوتی و 2 تصادف داشته باشد، مکان تصادفی محسوب می شود.

وی گفت: بر اساس بررسی های سال 1395 در مجموع 1585 نقطه حادثه خیز در جاده های کشور شناسایی شد.

صباغ زاده گفت: این آمار باید هر 3 سال یکبار به روز شود اما به دلایل مختلف تاخیر وجود دارد و امسال ارقام جدیدی تهیه می شود.

مدیر دفتر توسعه ایمنی و ایمنی راه های راهداری و حمل ونقل جاده ای با بیان اینکه شناسایی این نقاط زمان بر است، بیان کرد: پس از بررسی شناسایی این عوامل، طرح حل مشکل راه اندازی شده و بالغ بر 400 نقطه حادثه خیز در این زمینه انجام شده است. تا کنون حل شده است.

شیرانی رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا نیز گفت: در حال حاضر 2000 نقطه حادثه خیز و 3392 نقطه حادثه خیز در جاده های کشور شناسایی شده است.

وی گفت: طی 2 سال گذشته حدود 400 نقطه پرحادثه حل شده است.

شیرانی مهمترین نیاز را وام دهی به مشکلات جاده ای دانست و گفت: با کاهش سهم جاده ها در تصادفات، سهم رانندگان حدود 85 درصد کاهش می یابد.

محمدیان، دبیرکل حمل و نقل وزارت کشور گفت: نزدیک به 25 درصد از 15 هزار فوتی سالانه مربوط به مناطق شهری است، گفت: در این رقم 75 درصد از کل تصادفات در جاده ها رخ می دهد. .

وی گفت: طبق آمار حدود 80 درصد از مرگ و میرهای تصادفات درون شهری به دو عامل عابران پیاده و موتورسیکلت مربوط می شود.

دکمه بازگشت به بالا