عمومی

نمونه چشم‌نواز روحانیت، الگوی اعتدال و پارسایی

آیت الله امینی رفتار منطقی و منشی در عالم سیاست داشت. او وحدت اعتدال و مدارا را تبلیغ می کرد. او هیچگاه جرقه اختلافات جناحی، سیاسی، نژادی و فرقه ای را برانگیخت و در عرصه سیاست و مسئولیت به جناح ها و بازی های آنها تقلب نکرد.

به گزارش مخبران، در سرمقاله این مجله 19 د مرتضی داستانی نوشت: ایشان یک سال پیش در ایام کرونا به دولت صادقی پیوستند و همانطور که در پیام تسلیت خود به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی اشاره کردند، خیلی زود به امام راحل و علاقه ایشان پیوستند. دوستان و همراهان شهید.

آیت الله امینی به معنای واقعی کلمه یک روحانی وارسته، ساده، مردمی و الهام بخش است و سیره شخصی ایشان به تعبیر مقام معظم رهبری مصداق بارز تقوا و تقوا و بی توجهی به جاذبه های ظاهری است. مسئولیت پذیر و وقت شناس بود و نیازهای جامعه خود را به خوبی می شناخت و با این شناخت بیشتر به مسائل و نیازهای فعالیت های فرهنگی و آموزشی به ویژه جوانان می پرداخت.

آیت الله امینی در دوران صعود انقلابی بود. عادل و صالح. از گفتن حقيقت تا زماني كه به وحدت جامعه خدشه وارد نمي كرد، دريغ نمي كرد و براي اين حقيقت هزينه هاي زيادي مي داد و ظلم هاي فراواني را متحمل مي شد.

عقلانی عمل می کرد و در عالم سیاست منشی بود. او وحدت اعتدال و مدارا را تبلیغ می کرد. او هیچگاه جرقه اختلافات جناحی، سیاسی، نژادی و فرقه ای را برانگیخت و در عرصه سیاست و مسئولیت به جناح ها و بازی های آنها تقلب نکرد.

وی به شدت معتقد بود که نقش روحانیت فراتر از نقشه جناح ها و گروه های سیاسی جامعه است و روحانیت نباید تسلیم طمع جریان های سیاسی و باندهای قدرت شود. اساتید حوزه علمیه کوم برای حمایت از نامزدها.

آنها همیشه دین و درد مردم را در کنار هم داشته اند، روحشان شاد و با اولیای الهی محشور شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا