نکات مهم آرماتوربندی سقف وافل که حتما باید بدانید

نکات مهم آرماتوربندی سقف وافل که حتما باید بدانید

سقف وافل یکی از سقف های بتنی است که ظاهر بسیار زیبا و خاصی دارد. هر فردی که می خواهد زیبایی سقف خود را افزایش دهد از روش تقویت وافل استفاده می کند. قالب های وافل یکی از اصلی ترین و مهم ترین قالب های مورد استفاده برای طراحی این سقف می باشد. وزن مرده سازه ساختمان با استفاده از این فرم ها تا حد زیادی کاهش می یابد. به طور کلی باید بدانید که برای افزایش مقاومت سازه های بتنی از تجهیزات زیادی استفاده می شود که یکی از اصلی ترین آنها وافل است. به منظور افزایش مقاومت آرماتور وافل، می توانید از اسپیسرهای بتنی استفاده کنید. اسپیسر یکی از مهمترین تجهیزات مورد استفاده برای مقاومت بتن است. اسپیسر پلاستیکی یکی از بهترین و مناسب ترین اسپیسرهایی است که می توانید برای تقویت از آن استفاده کنید. برخی از مهم ترین مزایای وافل را معرفی می کنیم تا در مورد مزایای این تقویت کننده اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مزایای تقویت وافل

برخی از مزایای اصلی تقویت وافل که باید با آنها آشنا باشید عبارتند از: 1. برای اجرای این سقف در سازه خود نیازی به صرف زمان زیادی ندارید. در واقع مدت زمان بسیار کوتاه برای اجرای این سقف یکی از مهمترین مزایای آن است. 2. قالب های استفاده شده برای این سقف، محیطی بسیار امن و سالم را برای کارگران ساختمانی ایجاد می کند. 3. مقاومت و طول عمر این نوع قالب بسیار طولانی است. بنابراین زمانی که از این قالب ها در سازه های بتنی خود استفاده می کنید، می توانید طول عمر بالایی از آنها داشته باشید. 4. ظاهر زیبای قالب های وافل یکی از مزایا و ویژگی های آنهاست. در واقع می توانید با استفاده از این نمونه قالب های داخل سقف ساختمان زیبایی سقف ساختمان خود را افزایش دهید. 5. حجم بتن و فولاد با قرار دادن روی این قالب بسیار کمتر می شود. به همین دلیل بار مرده ساختمان کاهش می یابد. 6. قالب های وافل بسیار سبک تر از قالب های دیگر هستند. به همین دلیل شما قادر خواهید بود این قالب ها را به راحتی جابجا کرده و در سازه ساختمان خود قرار دهید. 7. در دهانه های بزرگ می توانید از این نمونه قالب ها استفاده کنید. بسیاری از سازه های ساختمانی نیاز به دهانه های بزرگ دارند که این قالب ها گزینه مناسبی برای آن ها محسوب می شوند. 8. کیفیت اجرای این نمونه از سقف های مسلح بسیار بالاتر از سایر سقف ها می باشد. با استفاده از قالب های وافل می توانید در هر شرایطی به عملکرد بهتری برسید. در واقع باید به خوبی بدانید که این قالب ها در برابر شرایط مختلف مقاومت زیادی از خود نشان می دهند. 9. یکی دیگر از مزیت های قالب های واقعی این است که بارها مورد استفاده قرار خواهند گرفت. 10. شیرابه بتن به هیچ وجه از این قالب ها نمی ریزد که این یکی از مزایای مهم دیگر قالب های وافل است.

همچنین می توانید برای اطلاع از 0 تا 100 مراحل آرماتور بندی سقف وافل به شرکت نوسا مراجعه کنید.

نکات مهم

مراحل اجرای تقویت وافل

باید خوب بدانید که آرماتور وافل بر روی سقف باید بر اساس مراحل مشخص شده استفاده شود که عبارتند از: 1. در مرحله اول زیرساخت بسیار مهم است. این مرحله به قدری ساده است که می توانید با استفاده از لوله اسکلت یا قوطی فونداسیون را بسازید. 2. در مرحله دوم قرار دادن قالب های وافل باید طبق اصول بر اساس پلان سازه روی قوطی ها و جک ها انجام شود. برای برداشتن این قالب ها نیازی به روغن کاری ندارید. در واقع برای از بین بردن بسیاری از قالب ها باید آنها را با استفاده از روغن کاری جدا کنید که نیازی به روغن کاری ندارد. 3. مرحله سوم تقویت است. با توجه به نقشه هایی که مهندس سازه دارد، آرماتورها باید به صورت عمودی روی هم قرار گیرند تا سازه ساختمان شکل بگیرد. 4. در این آرماتور مرحله بتن ریزی آغاز می شود. طبق دستورالعمل بتن ریزی باید روی سقف بتن ریخت. بتن ریزی سقف وافل آسان است و هیچ سختی و پیچیدگی خاصی برای آن وجود ندارد. 5. در مرحله پنجم به عنوان مرحله آخر، پس از انجام کلیه اقدامات طبق استانداردهای مشخص شده، باید قالب ها را برای استفاده در آرماتور دیگری باز کنید.

دکمه بازگشت به بالا