عمومی

نیروگاه بیدخون امان مردم را بریده است/ آلودگی صوتی و بوی گاز – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

علی صالحی در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: نیروگاه سیکل یکپارچه بیدخون در چند روز گذشته با ایجاد آلودگی صوتی و انتشار بخار و گاز موجب آزار مردم این شهرستان شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بیدخون خاطرنشان کرد: این عمل هر چند ماه یکبار جشن گرفته می شود و باعث گلایه شدید مردم شده است.

وی گفت: بیدخون یکی از آلوده ترین شهرهای شهرستان عسلویه در همسایگی چند پالایشگاه گاز پارس جنوبی و چسبیده به این نیروگاه است.

تبدیل کم خونی به مرکز آلودگی

صالحی ادامه داد: این یکی از کانون های اصلی اقلیم و آلودگی صوتی در منطقه بیدخون عسلویه است.

وی گفت: بدون اغراق، انتقال آلاینده های موجود به ویژه با بوی تند گاز در صورت وزش باد شمالی باعث کاهش نفس و امنیت این بزرگواران شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بیدخون ادامه داد: نیروگاه گازی بیدخون موظف است به تمام تعهدات اجتماعی خود در قبال مردم این شهر عمل کند.

وی گفت: از جمله مواردی از جمله کاهش آلودگی صوتی و هوا، پرداخت تعرفه های شهری مربوطه و یا اشتغال زایی برای جوانان این شهرستان است. متاسفانه تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

تشکیل پرونده های کیفری و حقوقی

صالحی گفت: شورای شهر تصمیم دارد با جدیت تمام گزینه های قانونی از جمله تشکیل پرونده کیفری و حقوقی برای احقاق حقوق شهروندان بی خون را پیگیری کند.

وی گفت: خوشبختانه با پیگیری ها و صحبت های متعدد شورای اسلامی شهر و شهرداری بیدخون، اداره محیط زیست شهرستان به صورت جدی و قاطع وارد موضوع شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بیدخون گفت: از این رو سایر مراجع ذیربط که همواره با تکالیف و تعهدات ویژه خود اهتمام خود را نسبت به احقاق حقوق عمومی در شهر نشان داده اند در این برهه کمک ضروری هستند.

دکمه بازگشت به بالا