بین الملل

هاشمی: طباطبایی در کاراته می‌ماند/ به تکواندو امیدواریم

وزیر ورزش میهمان ویژه تکواندو پرزیدنت کاپ

هاشمی: طباطبایی در کاراته می‌ماند به تکواندو امیدواریم

وزیر ورزش و جوانان گفت: رئیس فدراسیون کاراته به کار خود ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، ششمین دوره رقابت‌های بین‌المللی جام ریاست فدراسیون جهانی از روز جمعه با حضور ۳۹۲ تکواندوکار از کشور‌های هند، افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، نپال، اردن، پاکستان، ارمنستان، مغولستان، عمان، عراق و تیم پناهندگان به همراه نمایندگان ایران در خانه تکواندو آغاز شده است. کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان، با حضور در محل فدراسیون تکواندو، از مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی دیدن کرد. 

رسول منعم سرپرست دفتر هماهنگی امور استانها، محسن معتمدکیا مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ورزش و جوانان و جوانان، هادی ساعی و اصغر رحیمی رئیس و دبیر فدراسیون تکواندو کیومرث هاشمی را همراهی کردند.

هاشمی در حاشیه مسابقات تکواندو جام ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران حضور پیدا کرد و اظهار کرد: مسابقاتی که برگزاری شداز کیفیت بسیار بالایی برخوردار بود. به هر حال همه استاندارد‌های لازم یک رقابت بین‌المللی راداشت. به سهم خودم از ساعی و مجموعه همکارانش درفدراسیون تشکر می‌کنم که این میزبانی را برعهده گرفتند.

وی ادامه داد: این مسابقات امتیازاتی برای کسب سهمیه داشت. فرصت بسیار خوبی بود و استقبال خوبی هم کشور‌ها از این دوره از مسابقات داشتند که انشالله این مورد استمرار داشته باشد و بتواند کمک کند. تکواندوی ما با توجه به اینکه یک لیگ معتبر دارد، باعث شده که شاهد حضور پشتوانه‌های خوبی در این رشته باشیم. هیچ تکواندوکاری در حاشیه امنیت به سر نمی‌برد و این حُسن لیگ پویایی است که فدراسیون تکواندو راه‌اندازی کرده. این می‌تواند الگویی برای رشته‌های دیگر باشد، چون هر فدراسیونی که لیگ پویایی داشته باشد می‌تواند به تیم‌های ملی کمک کند.

وزیر ورزش و جوانان درمورد وضعیت تکواندو برای سهمیه المپیک، خاطرنشان کرد: امروز دیدم که دو نفر را معرفی کردند. ما امیدوار هستیم، چون تکواندو یکی از سه رشته مدال‌آور ما است. این رشته همواره نقش‌افرینی کرده و انشالله این موفقیت‌های با حضور ساعی در راس فدراسیون تدوام داشته باشد؛ به هر حال او یکی از افتخارات تکواندوی جهان به شمار می‌رود. امیدوارم بچه‌ها سهمیه‌های بیشتری بگیرند و در مسابقات المپیک هم حضور موفقی داشته باشند.

هاشمی درمورد تکلیف فدراسیون کاراته و شرایط طباطبایی پس از حضور در هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس، تصریح کرد: طباطبایی در فدراسیون کاراته به کار خود ادامه می‌دهد.

نویسنده تحریریه علوم بین المللی

به عنوان نویسنده اخبار بین‌المللی، رویدادهای جهانی را به صورتی جذاب و تحلیلی برای شما به تصویر می‌کشم. با استفاده از تجربه و دانشم، شما را در جریان آخرین تحولات جهانی قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا