حوادث

هشدار جدی به کوهنوردان؛ صعود نکنید!

آفتاب‌‌نیوز :

بابک محمودی، در خصوص مراقبت‌های ضروری در مواقع برف و باران، افزود: اکثر نقاط کشور دارای بارندگی‌های متنوعی است. از همه رانندگان می‌خواهیم اگر دارای خودرو‌های نامناسب و یا امکانات محدود زمستانی هستند و یا تجربه کافی برای رانندگی در شرایط زمستانی را ندارند در چند روز آینده از رانندگی در جاده‌های برفی خودداری کنند تا با مخاطراتی مواجه نشوند.

وی با اشاره به عزیمت کوهنوردان به قله‌های برفی، گفت: از کوهنوردانی که به خاطر استفاده از این شرایط آب و هوایی می‌خواهند صعود زمستانی داشته باشند می‌خواهیم در حین بارش برف به هیچ عنوان اقدام به صعود نداشته باشند و ضمناً حتماً ۲ تا ۳ روز مناطقی را که احتمال وقوع بهمن در آن وجود دارد حتماً با دقت رصد کنند و برای کوهنوردی، حتماً با افرادی که تجربه کافی و مهارت لازم را دارند همسفر شده و از مسیر‌های مطمئن برای صعود استفاده کنند.

رئیس سازمان امداد و نجات خطاب به کوهنوردان، افزود: حتماً از تجهیزات کافی، لباس و پوتین مناسب استفاده کنید. شما شاید برای چند ساعت بخواهید کوهنوردی داشته باشید، اما ممکن است با بروز مشکلاتی در مناطق کوهستانی ماندگار شوید پس لازم است تجهیزات و امکانات لازم برای حضور طولانی‌تر در مناطق برفی را به همراه داشته باشید.

تیم خبری حوادث

نویسنده حوادث با توانایی شناسایی ترندها و انتقال اخبار به زبان ساده هستم. تلاش می‌کنم تا خوانندگان را به روز با ترندهای روز دنیای اخبار نگه دارم.
دکمه بازگشت به بالا