حوادث

«هشدار قرمز» توفان برای مناطق شمالی چین؛ هزاران نفر از پکن تخلیه شدند

توفان «دوکسوری» پس از گذشتن از فیلیپین، تایوان و سواحل جنوبی چین در چند روز گذشته و برجای گذاشتن تلفات و خساراتی در این نواحی، اکنون به مناطق شمالی چین رسیده و منجر به صدور «هشدار قرمز» در شهرهای شمالی این کشور از جمله پکن شده است.

به گزارش مخبران به نقل از شبکه خبری سی ان ان، توفان در چندین منطقه از شمال چین از جمله پکن، پایتخت این کشور موجب رگبار و بارندگی شدید شده و گزارش ها حاکیست که هزاران نفر از شهروندان پکن از سوی مقامات شهری، دستور تخلیه خانه هایشان را گرفته اند.

خبرگزاری دولتی چین، شینهوا، نیز حدود ظهر روز شنبه به وقت محلی گزارش داد که استان های «هبی» و «شاندونگ» نیز جزو مناطقی هستند که تحت تاثیر این توفان قرار گرفته اند.

اداره هواشناسی پکن اعلام کرد که پایتخت از شنبه شب تا سه شنبه آتی شاهد بارش های شدید باران خواهد بود.

«هشدار قرمز» توفان برای مناطق شمالی چین؛ هزاران نفر از پکن تخلیه شدند
عکس: رویترز

حوالی ساعت ۱۲ ظهر شنبه به وقت محلی، هشدار نارنجی برای توفان و رگبار در سراسر پکن صادر شد، اما اداره هواشناسی استانی در اواخر روز، آن را به سطح هشدار قرمزِ بارندگی شدید و رگباری که برای سه روز آینده پیش بینی می شود، ارتقا داد.

این توفان قبل از رسیدن به مناطق خشکی در چین، بخش‌هایی از فیلیپین را درنوردید و دست‌کم ۳۹ کشته برجای گذاشت، از جمله ده‌ها نفر از سرنشینان یک قایق که در باد و توفان شدید واژگون شد.

«هشدار قرمز» توفان برای مناطق شمالی چین؛ هزاران نفر از پکن تخلیه شدند
عکس: سی ان ان

در تایوان نیز بدنبال هشدار وقوع توفان، صدها نفر مجبور به تخلیه خانه های خود شدند.

چین مانند بسیاری از کشورهای نیمکره شمالی، امسال (۲۰۲۳) شاهد تغییرات شدید آب و هوایی بوده است و از اوایل این ماه (ژوئیه) با موج گرما دست و پنجه نرم می کند.

انتهای پیام

تیم خبری حوادث

نویسنده حوادث با توانایی شناسایی ترندها و انتقال اخبار به زبان ساده هستم. تلاش می‌کنم تا خوانندگان را به روز با ترندهای روز دنیای اخبار نگه دارم.
دکمه بازگشت به بالا