حوادث

هشدار مدیریت بحران تهران به بیماران تنفسی درپی پیش‌بینی افزایش ذرات آلاینده

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر کاهش کیفیت هوا در تهران از افراد دارای بیماری تنفسی خواست که با توجه به افزایش ذرات آلاینده، از تردد در فضای باز خودداری کنند.

به گزارش مخبران، حامد یزدی آنلاین با اشاره به صدور هشدار زرد توسط سازمان هواشناسی برای وضعیت هوای استان تهران گفت: طبق این هشدار از امروز بعد از ظهر ۲۹ خرداد ماه تا روز پنجشنبه یکم تیرماه با افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا روبه‌رو خواهیم بود. طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته این کاهش کیفیت هوا به طور اخص برای امروز در مرکز و نیمه جنوبی و برای روز پنجشنبه در نواحی غربی و جنوب غربی استان تهران پدیدار خواهد شد.

یزدی آنلاین گفت: ضروری است که افراد دارای بیماری‌های تنفسی و زمینه‌ای، کودکان و سالمندان، در مواقع خیزش گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در فضای باز قرار نگیرند و حتی المقدور از تردد در محیط خارج از منزل اجتناب کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در ادامه با اشاره به اینکه طبق گزارش هواشناسی وزش باد شدید نیز در استان پیش بینی شده است، در خصوص سازه‌های موقت نیز هشدار داد و گفت:‌ در زمان وقوع باد شدید احتمال شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال نیز دور از انتظار نیست لذا از شهروندان می‌خواهیم از پارک خودرو و قرار گرفتن در زیر درختانی که احتمال ایجاد خطر دارند خودداری کنند.

یزدی آنلاین نسبت به مخاطره احتمال خسارت به تجهیزات شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی هشدار داد و گفت: از مالکین ذی نفعان این تجهیزات می‌خواهیم نسبت به استحکام این موارد اطمینان حاصل کنند.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان تهران اعضای ستاد مدیریت بحران در شهرستان‌های استان تهران نیز با توجه به هشدارهای ارائه شده از سوی سازمان هواشناسی به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

انتهای پیام

تیم خبری حوادث

نویسنده حوادث با توانایی شناسایی ترندها و انتقال اخبار به زبان ساده هستم. تلاش می‌کنم تا خوانندگان را به روز با ترندهای روز دنیای اخبار نگه دارم.
دکمه بازگشت به بالا