ورزشی

هفته بیست و پنجم لیگ برتر؛ فینال نایب قهرمانی در تبریز/ رونمایی از مربیان جدید

طبق گزارشات شفافروز جمعه هفته بیست و پنجم لیگ برتر با 6 مسابقه به پایان می رسد اما این هفته شاهد پدیده چرخش در برخی تیم ها و تغییر مکرر مربیان تیم هستیم و بسیاری از این بازی ها نسبت به نیمه اول فصل جدید هستند.

نگاهی به این بازی ها بیندازید.

تراکتور – سپاهان؛ مسابقه نهایی مسابقه

یکی از بهترین رقابت های هفته در تبریز برگزار می شود. مسابقه ای که می توان یکی از فینال های جالب لیگ دانست. در حالی که نفرات دوم و چهارم جدول در برابر یکدیگر ایستاده اند ، امیر قلعه نویی سابقه آموزش تراکتورسازی را دارد. سپاهان به مدت دو هفته متوالی 4 امتیاز از دست داد و پرسپولیس را در 14 امتیاز و رده بندی خود را در معرض خطر قرار داد. تراکتور همچنین به دنبال یک سهمیه آسیا و موقعیتی برای مسابقه است. در حقیقت تیم های دوگانه فقط برای پیروزی به میدان می روند و تقسیم امتیازها به نفع هیچ تیمی نیست. اگر برای Corona نبود ، ما شاهد یکی از تماشایی ترین مسابقات لیگ بودیم ، اما اکنون هواداران هر دو تیم این مسابقه جذاب را از طریق تلویزیون می بینند. این مسابقه توسط تیم قلعه نوی 2 برنده شد.

پارس جنوبی جم – شهرار خودرو مشهد؛ رو در رو با مربی جدید

همچنین یک داستان منحصر به فرد در این مسابقه وجود دارد. این دوئل مربیان خود را برای سومین بار در این فصل تغییر داد! شهرخودرو رقابت خود را با یحیی گلمحمدی آغاز کرد و جایگزین مکتبا ساراسیا شد و حالا سهراب باکتیاری جاده در راس مشهدی قرار دارد و اولین حضور خود در لیگ برتر را در جام جم سیتی خواهد داشت. پارس جنوبی F تووو با فرج کمالوند آغاز شد و پس از آن تیم به هومن افضلی رسید و اکنون این مربی استعفا داده است. پارس جنوبی یک بازی باقیمانده دارد اما برای فرار از منطقه خطر باید در این بازی خانگی پیروز شود. خودروی سیتی نیز به دنبال سهمیه آسیایی است. شهرخودرو با نتیجه یک بر صفر گلمحمدی را به دست آورد.

هدف گهر سیرجان – شهرداری شاهین بوشر؛ جنگ زندگی و مرگ در بیابان

نزاع بازیکنان در پایین جدول جالب و هیجان انگیز خواهد بود ، به خصوص که مهدی پاشازاده جایگزین سرمربی خود در شاهین شده است. گل گهر در ابتدای هفته استعفای مجید جلالی را تأیید کرد اما بعدا پشیمان شد که به سمت خود برگشته است! این مسابقه برای هر دو تیم حکم اعدام بود. برنده مسابقه امیدوار است زنده بماند و بازنده ها شرایط سخت تری را در لیگ تجربه کنند. مطمئنا ، شاهین در صورت پیروزی از جدول شانزدهم جدول جدا نخواهد شد ، اما در روزهای آینده برای او مشخص خواهد شد. هفته گذشته ، گل با یک امتیاز سرنوشت ساز مقابل گوهر پکان با 6 امتیاز از دست داد و جلالی سه شکست متوالی را در این تیم به ثبت رسانده است. شاهین به مدت 4 هفته یک برد برنده را ندیده و هفته گذشته 5 بر 1 مقابل ذوب آهن از دست داد. هنوز مشخص است که چه تغییراتی در این تیم ایجاد شده است. بازی با تساوی دو تیم به پایان رسید.

سایپا – پاکن؛ خودروسازان دربی برای فرار از خطر

دربی سازنده خودرو نیز با 6 امتیاز در انتهای جدول نبردی نفس گیر است. تیم دوم که امکانات و صنعت دارد ، در این فصل عملکرد خوبی نداشته است. مانند بسیاری از تیم ها ، پاکان جایگزین سرمربی خود شد و حسین فارکی جایگزین عبدالله ویسی شد ، اما سایپا همچنان در کنار ابراهیم صادقی سرمربی تیم ملی این تیم قرار داشت. هفته گذشته تیم ویسی توانست گل گهر را شکست دهد و امید چندانی به زنده ماندن نداشت و سایپا در رده دوازدهم جدول قرار گرفت و سه امتیاز در اختلاف با سه مدعی سپاهان ، شهرار خودرو و استقلال به ثبت رسید. برندگان این رقابت تا حدی از منطقه خطر جدا می شوند. هر دو مربی جوان هستند و شهامت دارند در این بازی بازی تهاجمی انجام دهند زیرا هیچ کس به نفع هیچ تیمی نیست.

نساجی مازندران – روغن مسجد سلیمان؛ مسابقه ای بدون استرس!

هفته گذشته نتاجی از آبادان با یک امتیاز بازگشت و حالا در جدول هشتم است و به جرات می توان گفت که سقوط نخواهد کرد و نباید نگرانی از دریافت سهمیه داشته باشد. نفت می خواهد رتبه تک رقمی خود را حفظ کند. یکی از معدود مربیانی که در نیم فصل اول روی نیمکت باقی مانده بود مهدی تارتار سرمربی تیم مسجدس سلیمان نفت پرسپولیس بود در حالی که محمد فکری مربی جدید صنعت نساجی است. تیم های دوتایی به طور قطع به دنبال یک بازی خارق العاده هستند و از اختلاف نظر خارج می شوند زیرا هیچ نگرانی و استرس ندارند. مسابقه دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید.

صنعت نفت آبادان – استقلال؛ آبی ها بدون مربی دنبال شدند

رقابت بین تیم های ششم و هفتم نیز جالب است زیرا هر دو تیم طرفداران بزرگ و مشتاق دارند. آبادون تیم خود را از روی استادیوم بازی می کند. در 4 هفته گذشته ، استقلال تنها 2 امتیاز کسب کرده است و 10 امتیاز مهم را از دست داده تا از سهمیه آسیا در دور ماندن از همه رقبا باشد. این مسئله کار استقلال را دشوارتر می کند. البته ، این هفته ورا غفوری دوباره به میدان می رود و آبی ها رهبری خود را در شهری به نام برزیل ، ایران خواهند داشت.

صنعت نفت با بهنام سیراج یک روند سینوسی را پشت سر گذاشته و بعضی اوقات نیز خوب و بعضاً بد است ، اما این مسابقه برای سیراج و بازیکنانش از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اگر صنعت نفت برنده شود ، استقلال می تواند جدول لیگ را جایگزین کند و انتظار سهمیه آسیایی را دارد. بفرمائید. بازی دو تیم مقابل تهران در برد 5-0 مقابل استقلال ، اما آبی ها قادر به تکرار آن نتیجه نیستند. در آن زمان ، اسکوئیسیک اکنون سرمربی تیم نفت آبادون بود که اکنون هدایت تیم ملی را برعهده دارد و سرمربی تیم استروماچیونی ایتالیا ، تهران بلوز ، که هم اکنون در ایتالیا نشسته و منتظر تولد نوزاد جدید خود است! در این بازی شاهد حضور مربیان جدید قبل از بازی هستیم.

نام و برنامه هیئت داوران هفته 25 لیگ برتر:

* پنجشنبه 17 تیرماه

فولاد اصفهان – ساختمان ماشین سازی تبریز ساعت 20:45 دقیقه

محمدحسین ترابیان – علی اکبر نوری – محسن بابایی – مهدی مرجان زاده

استاد راهنما: یدولا جهانبازی

پرسپولیس – فولاد خوزستان ساعت 9 عصر.

بیژن هداری – سعید علی نجادیان – مهدی الوندی – احمد محمدی

استاد راهنما: حسن کامرانی فر

* جمعه 17 تیر

تراکتورسازی تبریز – ساعت 8 بعد از ظهر در فولاد مبارکه سپاهان »: 15

محمدحسین زاهدیفورد – آرمان اسدی – علی احمدی – مرتضی منصوریان

استاد راهنما: محسن ترکی

پارس جنوبی جم – شهرک خودرو مشهد ساعت 20:30

سعید رحیمی مقدم – علیرضا ایلدروم – رضا حیدری – جواد رحیم زاده

استاد راهنما: نادر جعفری

گل گهر سیرجان – شاهین شهرداری بوشهر ساعت 20:30 دقیقه

حمید حاج ملک – حسن یوسفی – مهدی سیفی – حمید سیری

استاد راهنما: محمود رفیعی

صنعت نفت آبادان – استقلال تهران ساعت 9 عصر.

اشکان خورشیدی – محمدجواد مادا – امیر محمد داودزاده – رضا عادل

استاد راهنما: حیدر شکوری

سایپا تهران – پکن تهران ساعت 9 شب.

امیر عرب بارکی – یعقوب سوخندان – یعقوب هوزاتی – ناصر جانگی

استاد راهنما: بهرام مهارپیما

منسوجات مازندران – روغن مسجد سلیمان ساعت 9 عصر.

یاسر همارنگ – میلاد قاسمی – علیرضا طارخانی – حسین زمانی

استاد راهنما: فریدون اصفهانیان

دکمه بازگشت به بالا