استان ها

هفته وحدت فرصتی برای معرفی پیامبر اعظم(ص)

مخبران/سمنان نماینده ولی فقه در استان سمنان و امام جمعه سمنان ضمن تبریک هفته وحدت، از پیامبر اعظم(ص) به عنوان گل سرسبد هستی نام برد و گفت: هفته وحدت فرصتی برای معرفی بیشتر پیامبر اکرم( ص)است.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی ۷مهر در خطبه های نماز جمعه سمنان اظهار کرد: باید سیره نبوی را بیش از پیش معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه باید پیامبر اسلام را بیشتر به دنیا معرفی کرد، بر لزوم استفاده از هنرهای مختلف و از جمله سینما برای معرفی سیره نبوی تاکید و تصریح کرد: چند فیلم مانند محمد رسول‌الله ساخته مجید مجیدی تهیه و چند کتاب در این باره نوشته‌ شده است؟باید بیشتر از این ظرفیت ها استفاده کرد.

امام جمعه سمنان با اشاره اشتراکات فراوان بین امت اسلامی ادامه داد: اهل تشیع و اهل سنت باید بیشتر به اشتراکات خود توجه کنند و با توجه برنامه های دشمنان بیش از پیش مراقب تفرقه‌افکنی استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل باشند.

وی افزود: امروز صهیونیسم بین‌الملل و استکبار جهانی با پیگیری سیاست “تفرقه بینداز و حکومت کن” به دنبال ایجاد اختلاف در بین امت اسلامی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: همان گونه که در دوران صدر اسلام تهمت‌هایی به پیامبر اسلامی‌ زده می شد، هم اکنون نیز استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌الملل با اقدام‌هایی از جمله قرآن‌سوزی تلاش می‌کنند از معرفی پیامبر اسلام به جهان جلوگیری شود.

مطیعی بر حفظ بیداری اسلامی تاکید و اظهار کرد: در سایه وحدت و تحت امر رهبر معظم انقلاب در مقابل استکبار ایستادگی می‌کنیم و مشت محکمی بر دهان استکبار و صهیونیسم بین‌الملل زده می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان به پرتاپ ماهواره نور ۳ اشاره و از آن به عنوان نمودی از اقتدار جمهوری اسلامی نام برد و افزود: ارسال ماهواره نور سه به مدار زمین آن هم با فناوری و توان داخلی از سوی سپاه پاسداران یکی از برگ‌های زرین است.

وی پرتاب موفقیت آمیز این ماهواره را نمودی از اقتدار نظام جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از قدرت و اقتدار بالایی برخوردار است.

وی سفر رئیس جمهور به سازمان ملل را موفقیت آمیز برشمرد و گفت: سفر آیت الله رئیسی سفر بسیار مهمی بود. رئیس جمهور با سخنرانی بسیار قاطع خود آمریکا را در خود این کشور به چالش کشید.

حجت الاسلام مطیعی با بیان اینکه رییس جمهور در این سفر معارف قرآنی را به خوبی متذکر شد افزود: رئیس جمهور در این سخنرانی تعبیر زیبای جنگ جهانی علیه خانواده را مطرح کرد.

امام جمعه سمنان اظهار کرد: جنگ جهانی غرب علیه خانواده، توسط غرب و با هدف متلاشی کردن بنیان خانواده آغاز شده است.

وی همچنین به اغتشاشات گذشته در کشور پرداخت و بیان کرد: شکست پروژه اغتشاشات هم برگ زرین دیگری بود که از تلاش‌های نیروی فراجا در این راستا و بصیرت مردم قدردانی می‌شود؛ همچنین آزادسازی ۶ میلیارد دلار از پول‌های نفت که به ناحق بلوکه شده بود و دولت موفق به آزاد شدن آنها شد برگ زرین دیگری از فعالیت‌های روزهای اخیر است.

امام جمعه سمنان، با اشاره به برنامه های استان برای برگزاری دومین کنگره سه هزار شهید استان اظهار کرد: انتقال فرهنگ جهاد و شهادت به نسل جوان یک وظیفه همگانی است که همه باید به آن عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه برگزاری برخی از اجلاسیه های شهرستانی آغاز شده خاطرنشان کرد: در آینده اجلاسیه‌های شهدا در همه شهرهای استان برگزار می شود.ضمن اینکه تاکنون این اجلاسیه ها در شهرستان‌های میامی و گرمسار نیز برگزار شده است.

وی خواستار مشارکت همه مسوولان در برگزاری دومین کنگره سه هزار شهید استان سمنان شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا