فرهنگ و هنر

همه اعمال‌مان را با امام حسین (ع) تطبیق بدهیم

اصحاب یکی پس از دیگری به شهادت رسیدند و پسر خردسال آقا امام حسین (ع) و سرباز جوانش نیز به شهادت رسیدند. آقا امام حسین(ع) خون این طفل کوچک را به آسمان بردند و فرمودند: «خدایا این سرباز کوچک من است» و یکی پس از دیگری رفتند.

به گزارش مخبران، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برای اولین بار صوتی از سردار سرلشکر شهید حسین همدانی در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) را منتشر کرد.

در ادامه سخنان منتشر نشده سردار حسین حمدانی را می شنوید که در اواسط عملیات کربلای 2 در ارتفاعات کارو در هشتم شهریور 65 در جمع یارانش در قرارگاه خود به شهادت رسید. تیپ 105 کودس. بارها را منتشر می کند.

در این صدا می شنویم:

جلسه وداع داریم، باز هم می گوییم الحمدلله، خدایا شکرت، نمی توانیم شکر بسیاری از نعمت ها را داشته باشیم؛ اما لحظاتی که امام حسین (ع) در روز عاشورا داشت، وقتی این گروه را می بینیم، پشیمان می شویم. و ای آقاجان در آن روز کمکت کن ما نبودیم و با جمعی کوچک از آقا اباعبدالله (ع) لحظاتی را خواهیم دید که تا فردا که همرزمانت به شهادت می رسند و پس فردا. از یک، وقتی مجروح می شوند، کنار می افتند، آن شرایط شاید یک هزارم آن باشد، آقایان امام حسین (ع) می توانند حالشان را بفهمند، اما در این شرایط عادی نمی توانند آنها را درک کنند. دعاهای زیادی خواندند و خواندند، فاجعه، خاطراتشان را گفتند، نقل کردند، آن صحنه ها را روایت کردند، اما تا در صحنه عمل نباشد، نمی توان فهمید، امام حسین (ع) برای فهمیدن چیست، یاران یکی پس از آن شهید شدند. یکی دیگر، و پسر خردسال آقا امام حسین (ع) و سرباز جوانش نیز به شهادت رسیدند.

آقا امام حسین(ع) خون این طفل کوچک را به آسمان بردند و فرمودند: «خدایا این سرباز کوچک من است» و یکی پس از دیگری رفتند. اما در آن لحظات آخر تنها بود. ما باید همه صحنه های جنگ، همه اعمالمان، همه مبارزات و حرکاتمان را تا ابد دنبال کنیم، همه اعمالمان باید مطابق و پیرو و تقلید از آقا اباعبدالله باشد و اگر روز جنگ اینگونه باشیم، آن روز همان روز است. روز عاشورا و آن صحنه کربلاست و می توان گفت آقاجان! اگر نه کمک می کردیم ولی یک درام و یک صحنه کوچک مثل کربلا و روز عاشورا را به صحنه بردیم آقا! از ما راضی باشید.”

سرلشکر حسین حمدانی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و از مشاوران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

سردار حمدانی یکی از بزرگ ترین فرماندهان جنگ سوریه بود که به نابغه جنگ های نامنظم در غرب آسیا شهرت داشت که با تدبیر با ایجاد بسیج مردمی سازمان دفاع ملی را در سوریه تأسیس کرد.

شهید حمدانی روز پنجشنبه 25 آنلاین 1393 در حین انجام عملیات مستشاری در حومه شهر حلب به شهادت رسید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا