اجتماعی

هموطنان مراقب پخش گاز مونواکسید کربن در فضاهای بسته باشند

رئیس مرکز اورژانس تهران از مسافران خواست مراقب انتشار گاز مونوکسید کربن در مناطق بسته باشند و قبل از استقرار در بقیه از مسیرهای خروج گاز مطمئن شوند.

به گزارش مخبران، یحیی صالح طبری گفت: در شرایط آب و هوایی کنونی کشور در برخی نقاط کشور با گرما و سرمای بیش از حد مواجه هستیم و همسفران عزیز گاهی از اجاق گاز و یا وسایل گرمایشی استفاده می کنند. آنها چادرها، کمپ ها یا خانه هایی را که برای مدت طولانی مورد استفاده قرار نگرفته اند بسته بندی می کنند.

وی گفت: در این صورت باید پنجره ها را باز کرد تا با سوختن پیک نیک و وسایل گرمایشی گاز منوکسید کربن از فضا خارج شود در غیر این صورت مردم آرام آرام گاز را خاموش می کنند.

رئیس مرکز اورژانس تهران تصریح کرد: علائم گازگرفتگی ابتدا با سردرد، حالت تهوع، تاری دید و استفراغ همراه بوده و سپس سطح هوشیاری فرد را پایین می آورد و در نهایت منجر به مرگ می شود.

صالح طبری گفت: از هموطنان عزیز تقاضا داریم ابتدا دریچه های خود را بررسی و از باز بودن فضای لوله بخاری اطمینان حاصل کنند تا بخارات بخاری و وسایل گرمایشی به راحتی از نقاط مسدود شده خارج شود.

وی یادآور شد: گاهی پرندگان با ساخت لانه سوراخ های لوله های اگزوز را مسدود می کنند و گاز منوکسید کربن باعث بازگشت منازل و مسافران می شود.

رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: هموطنان و مسافران عزیز حتما این هشدارها را جدی بگیرند تا در بهترین روزهای سال نو خانواده ها را داغدار نکنند.

به گزارش وب دا، امروزه متأسفانه بسیاری از مردم محلی در اثر بی توجهی به این هشدارها جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا