فرهنگ و هنر

همکاری سازمان اوقاف و سازمان فنی و حرفه‌ای برای آموزش زنان سرپرست خانوار/اجرای طرح«شمیم خدمت»

بکا متبرکه مدیرکل امور خیریه سازمان و اماکن مذهبی از اجرای طرح «شمیم خمیت» در بیش از 500 امامزاده و امامزاده کشور خبر داد و گفت: در قالب این طرح کارگاه های آموزشی برگزار می شود. آموزش زنان به ویژه زنان بی سرپرست و کم خدمت با همکاری سازمان فنی و حرفه ای خانوار برگزار می شود.

به گزارش مخبران، حجت الاسلام محمد نوروزپور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه اماکن مذهبی از اجرای طرح «شمیم خمیت» در بیش از 500 امامزاده و بقعه در کشور خبر داد و گفت: در قالب این طرح. ، خیاطی، تراش نگین، تعمیر موبایل و کارگاه های آموزشی در زمینه های دیگر به ویژه برای بانوان به ویژه آنهایی که پدر و مادر ندارند و با همکاری بد سرپرستان خانه تشکیل می شود. موسسه فنی و حرفه ای; پس از گذراندن آموزش های لازم، امکاناتی مانند چرخ خیاطی در اختیار آنها قرار می گیرد تا بتوانند در محله امامزادگان و بکه مبارکه خود مشغول به کار شوند و از این طریق بتوانند درآمد خود را کسب کنند.

وی از انعقاد تفاهم نامه همکاری با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خبر داد و افزود: بر اساس این تفاهم نامه همکاری مقرر شده است بتوانیم نمایشگاهی از محصولات صنایع دستی راه اندازی و عرضه کنیم. روستاییان نزدیک امامزادگان و بکا مبارکه».

مدیرکل خیریه و امور خیریه بکا مبارکه و اماکن مذهبی، طرح «قرار دوازدهم» را از دیگر برنامه های اجرا شده در امامزادگان و بکه مبارکه عنوان کرد و در قالب این طرح از ابتدا اجرایی شده است. در دوران کرونا در حال اجراست، بسته های معیشتی بین اقشار کم برخوردار توزیع می شود، بنابراین مرحله هشتم این طرح از 21 آبان ماه اجرا شد.

حجت‌الاسلام نوروزپور گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از دو میلیون بسته معیشتی بین فقرا توزیع شده است که 70 درصد این بسته‌ها توسط مشمولان و 30 درصد از محل درآمد امامزادگان و بکه مبارکه تأمین می‌شود. .

وی با اعلام اینکه پنجشنبه هر هفته در این اماکن متبرکه مراسم بزرگداشت شهدای شاهچراغ (ع) برگزار می شود، خاطرنشان کرد: این مراسم در 500 امامزاده و بقعه با حضور سخنرانان برجسته کشور و در این مجالس دستاوردهای انقلاب اسلامی برگزار می شود. برای مردم نیز توضیح داده خواهد شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا