هیچ دانش‌آموز فاقد کارت امتحان نهایی از امتحان محروم نمی‌شود

آفتاب‌‌نیوز :

محسن زارعی؛ رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش درباره نگرانی برخی دانش‌آموزان و داوطلبان ترمیم نمره نسبت به عدم دریافت کارت شرکت در امتحانات نهایی گفت: امکان دریافت کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی تا یک ساعت قبل از آزمون فراهم است و زمان در اختیار داوطلبان محدود نیست بنابراین نگران نباشند.

وی افزود: کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی نباید مانعی برای حضور دانش‌آموزان در امتحان باشد بنابراین اگر دانش‌آموز به هر دلیلی نتوانست کارت امتحان خود را پرینت بگیرد از طریق مدرسه یا مراجعه به اداره سنجش منطقه آموزش و پرورش مربوطه می‌تواند کارت را دریافت کند.

زارعی ادامه داد: کارت امتحانات نهایی، مکان حوزه امتحان را مشخص می‌کند و احراز هویت را می‌توان از طریق مدارک هویتی انجام داد، مکان حوزه امتحان از طریق مدارس به دانش‌آموزان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: هیچ دانش‌آموزی حتی اگر نتواند کارت امتحانات نهایی را دریافت کند از حضور در امتحان محروم نمی‌شود و اگر دانش‌آموزی در روز امتحان نهایی کارت نداشت با کارت شناسایی عکس‌دار می‌تواند مراجعه کند و آدرس حوزه امتحان را از مدرسه بپرسند.

زارعی درباره دلایل صادر نشدن کارت شرکت در امتحانات نهایی برای داوطلبان ترمیم نمره گفت: تا امروز سامانه ترمیم نمرات و ایجاد سابقه تحصیلی فعال بود و این زمان باعث شد، تکمیل حوزه بندی‌ها تا این لحظه ادامه داشته باشد.

زارعی در پایان گفت: دانش‌آموزان از طریق مدارس از مکان حوزه امتحان مطلع می‌شوند، سایر داوطلبان نگران نباشند و مراجعات مکرر به سایت را کنار بگذارند و اگر نتوانستند کارت پرینت را بگیرند تا یک ساعت قبل از آزمون امکان دریافت کارت را دارند.

دکمه بازگشت به بالا