فرهنگ و هنر

واکنش نژادپرستانه به بازیگر سریال «خاندان اژدها»

«استیو توسن» بازیگر پیش درآمد «بازی تاج و تخت» اعلام کرد که با واکنش نژادپرستانه در فضای مجازی مواجه شده است.

استیو توسن، بازیگر بریتانیایی می‌گوید پس از انتخاب نقش لرد کورلیز ولاریون در سریال «خانواده اژدها» با واکنش‌های نژادپرستانه در فضای مجازی مواجه شده است.

این بازیگر 57 ساله پیش از این در سریال «دکتر هو، بهشت ​​مرگ» حضور داشت.

توسن نقش اصلی در «خانه اژدها»، پیش درآمد «بازی تاج و تخت» را پذیرفته است. وی در گفت و گو با رادیو تایمز گفت: زمانی که به عنوان بازیگر این شخصیت معرفی شدم اولین چیزی که در فضای مجازی با آن مواجه شدم، قرار گرفتن عکس من در کنار تابلو بود که شخصیت طبق توضیحات خلق شد. از کتاب … و پس از آن با موجی از واکنش های نژادپرستانه مواجه شدم.

مجموعه تلویزیونی “خانواده اژدها” برگرفته از کتاب های نوشته شده توسط “جرج آر آر مارتین” است. در این کتاب ها والرین دارای پوستی سفید، موهای بسیار روشن و چشمانی بنفش توصیف شده است. با این حال، این شخصیت به عنوان یک مرد سیاهپوست با موهای بلند نقره ای در سریال خانواده اژدها به تصویر کشیده شده است.

توسن در پاسخ به واکنش طرفداران به مجموعه کتاب های جورج آر آر مارتین، گفت: “به نوعی فکر کردم: اوه، این طور است. وقتی ما (سیاه پوستان) قرار است به عنوان جنایتکار، دزد دریایی یا برده در پروژه های دیگر ظاهر شویم، شما این کار را انجام نمی دهید. مشکلی ندارم اما حالا این شخصیت ثروتمند است و وقتی یک مرد ثروتمند هستید با آن مشکل دارید.

این بازیگر با علم به اینکه صحبت در مورد این واکنش های نژادپرستانه می تواند توجه را به مشکل جلب کند، معتقد است که افشای این واکنش های نژادپرستانه مهم است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا