اجتماعی

ورود کارمندان به ادارات منوط به تزریق دو دز واکسن کرونا یا داشتن PCR منفی

معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران ورود کارکنان را مشروط به تزریق واکسن دو دوز کرونا یا منفی بودن نتیجه آزمایش PCR دانست.

به گزارش مخبران، در پایان جلسه ستاد مبارزه با کرونا استان تهران درباره غیبت استاندار تهران، محسن نبی و علیرضا زالی، فرمانده عملیات ستاد فرماندهی این ستاد: استاندار تهران در جلسه استانداران در این وزارتخانه حضور یافت. داخلی و دکتر. زالی هم جلسه داشت، از انبار خارج شده بود که نتوانست در جلسه شرکت کند.

وی گفت: در جلسه امروز دوشنبه گزارش های خوبی ارائه شد و موضوع کنترل مبادی ورودی و حریم ها و برخی مسائل مربوط به بازدید از فرودگاه امام خمینی (ره) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در حال حاضر هر فردی که وارد کشور می شود باید از عدم ابتلا به ویروس کرونا مطمئن شود. سامانه امید از روز یکشنبه در سراسر کشور اجرا شده است و امیدواریم نقش موثری در کنترل بیماری داشته باشد.

این معاونت افزود: مشکل محدودیت دسترسی مسافران به کشور از دو قسمت تشکیل شده است. اول اینکه ایرانیانی که از خارج باز می گردند ممکن است واکسن دو دوز را در خانه دریافت کرده باشند. قسمت دوم مربوط به اتباع خارجی است که وارد کشور می شوند و شرکت های هواپیمایی موظفند زمانی که این دسته از مسافران بلیت دریافت می کنند یا آزمایش PCR منفی از آنها دریافت می کنند، تزریق واکسن دو دوز را کنترل کنند.

معاون استاندار تهران با تاکید بر لزوم انجام امور امنیتی و انتظامی خاطرنشان کرد: در مرحله اول اجرای سامانه امید، دسترسی کارکنان به ادارات برای ثبت نام و یا ارائه سامانه تزریق دوز واکسن خود ضروری تشخیص داده می شود. روش PCR منفی بدون شک با توجه به اطلاعیه ارسالی به کلیه دستگاه ها موظفند پروژه امید سامانه را به صورت گام به گام در دستور کار خود قرار دهند. بدون شک این گام مهمی در کمک به بازگشت به حالت عادی است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا