اجتماعی

وزارت ارشاد در خدمت فعالان عرصه جمعیت است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمدمهدی اسماعیلی در نشست تخصصی فعالان جمعیتی سراسر کشور با بیان اینکه بحث جمعیت در کشورمان خوب نیست، گفت: گزارش های موجود در این زمینه نشان می دهد که جمعیت محتاط است. داریم و وارد فاز خطرناکی می شویم.

وی در خصوص وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قبل از اینکه تکلیف قانونی به ما اجازه دهد شاهد رشد ارزش های خانواده باشیم، باید ارزش های خانواده را تقویت کنیم. ما در این زمینه قوانین غیرقابل اجرا زیادی داریم و از این رو لازم است در این موضوع بیشتر از قانون نویسی به اجرای قوانین موجود توجه شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه علت اصلی عدم پاسخگویی به مطالبات جمعیتی مسائل فرهنگی است، اذعان داشت: این امر به دلیل مشکلات اقتصادی خانواده هاست. باروری نه، ما نمی گوییم سرپوشی که غربی ها روی ما گذاشته اند این است که صلاحیت اقتصادی مهم نیست، ترجیح فرهنگی مهم است.

او گفت: «ما یک شبکه آموزشی برای این موارد داریم. باروری در نظر گرفته شده؛ اقدامات زیادی در این زمینه در حال انجام است، اما ما اذعان داریم که اقدامات ما کافی نیست و باید اقدامات بیشتری انجام دهیم.

اسماعیلی با بیان اینکه جمهوری اسلامی در برنامه 10 ساله می تواند عقب ماندگی خود را در حوزه جمعیت برطرف کند، گفت: من معتقد نیستم که جبران کاهش جمعیت محدود به یک فرصت 5 ساله باشد. من معتقدم این کاهش رشد جمعیت هنوز هم قابل جبران است.

وی گفت: ما هیچ مشکلی با حمایت و بودجه نداریم.

دکمه بازگشت به بالا