استان ها

وزارت امور خارجه در حمایت از سپاه پاسداران هیچگونه تردیدی به خود راه نخواهد داد

کنعانی:

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن توضیح درباره تحریم‌های جدید ایران علیه اتحادیه اروپا و انگلیس گفت: وزارت امور خارجه همگام و همصدا با آحاد مردم، دولت و مجلس در حمایت از سپاه پاسداران هیچگونه تردیدی به خود راه نخواهد داد.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در پی اعلام فهرست تحریمی کشورمان علیه اتحادیه اروپا و رژیم انگلیس اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران  در دفاع از حاکمیت، منافع ملی و ارکان رسمی و اقتدارآفرین خود عزم و اراده ای راسخ دارد و در مسیر تحقق آن در چارچوب اصول و سیاست های کلان سیاست خارجی، موازین روشن حقوق بین الملل و اصل برابری حاکمیت دولتها، مصمم است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: در این راستا و در واکنش به اتخاذ سیاست‌های مخرب، تقابلی و غیرقابل توجیه از سوی رژیم انگلیس در تاریخ ۳ بهمن ماه و نیز قطعنامه غیرقابل قبول اتحادیه اروپا در تاریخ ۲۹ دی ماه  و مصوبه ۳ بهمن شورای وزیران اتحادیه اروپا ناظر به وضع تحریم های جدید علیه برخی اشخاص، نهادها و شرکت های ایرانی، جمهوری اسلامی ایران فهرست جدیدی از اشخاص و نهادهای تحریم شده اروپایی و انگلیسی را اعلام نموده است.
 
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اظهار داشت: این اشخاص، نهادها و شرکت ها وفق مصوبات مراجع ذیربط و به عنوان عمل متقابل بدلیل اقدامات عامدانه آنها در حمایت از تروریسم و گروههای تروریستی، ترویج و تحریک به تروریسم و خشونت و نفرت پراکنی که موجب اغتشاش، خشونت، اقدامات تروریستی و نقض حقوق بشر ملت ایران گردیده است، تحت تحریم قرار گرفته اند. همچنین در اقدام اخیر، اهانت کنندگان به مقدسات اسلامی و قرآن کریم نیز تحریم شده اند.

کنعانی در پایان تصریح کرد: وزارت امور خارجه همگام و همصدا با آحاد مردم، دولت، مجلس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه، ضمن محکوم کردن قاطع هرگونه اقدامات و اظهارات مداخله جویانه و مغایر با قواعد حقوق بین‌الملل، حمایت کامل خود را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نماد ارزش‌های مقدس و ملی ایران اسلامی و نیروی پیشتاز در مبارزه با اشکال گوناگون تروریسم و افراطی گری اعلام می دارد و در این مهم هیچگونه تردیدی به خود راه نخواهد داد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا