فرهنگ و هنر

پرداخت ۱۷۰۸ فقره تسهیلات اشتغال به جامعه ایثارگری ایلام

مخبران/ایلام مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام گفت: در سه سال گذشته ۱۷۰۸ فقره تسهیلات اشتغال به جامعه ایثارگری استان پرداخت شده است.

«جمال اسدی» ظهر امروز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه ایلام با اشاره به بزرگداشت شهید از ۱۵ تا ۲۲ اسفند، با بیان اینکه استان ایلام دارای ۳۰۰۰ شهید و ۱۶ هزار نفر جانباز است، اظهار کرد:پ یش از ۱۸ درصد جمعیت استان ایلام ایثارگر هستند و این استان جزء استان‌هایی است که بالاترین میزان ایثارگران نسبت به جمعیت دارد.

وی گفت: در  سه سال گذشته بیش از ۴۲ هزار و ۹۰۰ دیدار در مناطق مختلف استان ایلام با خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان و با حضور همه مسئولان استانی و شهرستانی صورت گرفته است.

اسدی تصریح کرد:  ۱۷۵۳ فقره تسهیلات مسکن طی سال ۱۴۰۰ و ۷۸۰ فقره نیز طی سال ۱۴۰۱  به متقاضیان حوزه ایثارگران استان پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام ادامه داد: : در دو سال گذشته چهار و ۵۰۰ نفر در استان ایلام تبدیل وضعیت شده‌اند.

اسدی افزود: طی سه سال گذشته ۲۱ هزار نفر از جامعه ایثارگران استان مورد پایش سلامت قرار گرفتند.

وی با اشاره به آزمون مختص فرزندان شهدا و جانبازان بالای ۷۰ درصد، افزود: ثبت‌نام این آزمون شروع و تا پانزدهم فروردین ماه نیز مهلت ثبت‌نام است.

انتهای پیام 

نشر فرهنگ و هنر

از ریتم و صداهای کلمات استفاده می‌کنم تا شما را در یک سفر صوتی همراه کنم.
دکمه بازگشت به بالا