اجتماعی

پرهیز از سفرهای غیرضرور و استفاده کمتر از خودرو شخصی

معاون حمل و نقل شهرداری تهران از شهروندان تهرانی خواست با توجه به بازگشایی کامل مراکز آموزشی و پیش بینی افزایش تقاضای سفر و ترافیک، سفرهای خود را تا حد امکان مدیریت کنند و از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و کمتر از خودروی شخصی استفاده کنند. Creedon.

به گزارش مخبران، در این نشریه آمده است:
شهروندان همانطور که می دانید؛ بر اساس تصمیمات ستاد ملی کرونا، از روز یکشنبه ۱۴ فروردین تمامی مراکز علمی اعم از دانشگاه ها و مدارس به دانش آموزان خدمات آموزشی ارائه می کنند.

بدیهی است که این تصمیم باعث افزایش ترافیک شهری و جهش جدی تقاضای سفر در تمام سیستم های حمل و نقل عمومی و شبکه های جاده ای شهری خواهد شد.

متأسفانه عدم توجه به توسعه حمل و نقل عمومی در سال های اخیر منجر به کمبودهای جدی در موارد مختلف حمل و نقل عمومی اعم از اتوبوس، مترو و تاکسی و عدم وجود قابلیت خدمات رسانی در این ناوگان شده است.

این در حالی است که شهرداری تهران در ماه های اخیر به دنبال تجهیز تمامی توانمندی های ممکن در سیستم های مختلف حمل و نقل عمومی با تمامی امکانات مالی، فنی و اجرایی خود بوده است. نوسازی 5000 تاکسی، هماهنگی با آموزش و پرورش برای ساماندهی و راه اندازی مجدد سرویس مدارس، تعمیر و نگهداری و ارتقاء تعدادی از ناوگان اتوبوسرانی، تعمیرات اساسی چند اتوبوس در بخش خصوصی و خصوصی، تعویض مخازن CNG با اتوبوس های متوقف، تعمیر واگن های مترو و اتوبوس. اپراتورها و اپراتورهای قطار مترو ارتقاء، به روز رسانی تجهیزات کنترل ترافیک از جمله دوربین های نظارتی ترافیک و ثبت تخلفات، بهینه سازی زمان بندی چراغ راهنمایی، تجهیز و تکمیل علائم راه و تجهیزات ایمنی در مناطق حادثه خیز و تلاش برای امداد رسانی. پسرفت در بهره برداری از خدمات حمل و نقل عمومی بخشی از اقدامات شهرداری تهران برای استفاده از توان اقتصادی، فنی و اجرایی خود برای افزایش ظرفیت مسافر در حمل و نقل عمومی و افزایش ایمنی در ترافیک شهری است. تا حد امکان عقب ماندگی موجود را جبران کنیم.

اما واضح است که شکاف بین تقاضای شهروندان برای حمل و نقل عمومی و توانمندی های موجود نیازمند توجه، سرمایه گذاری و فرآیند اجرایی است که در کوتاه مدت امکان پذیر نیست و همه دستگاه های اجرایی اعم از مدیریت شهری، دولت و نظام اسلامی. مجلس شورای اسلامی باید به این موضوع رسیدگی کند.

در کوتاه مدت علاوه بر اقدامات ذکر شده از سوی شهرداری تهران، دو برنامه دیگر نیز پیش بینی شده است.
تمرکز تهران بر استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به جای خودروهای شخصی و همچنین استفاده از روش های پیاده روی و دوچرخه سواری و همچنین استفاده از آن، یکی از اقدامات کلیدی برای بهبود قابل توجه شرایط ترافیکی شهری است. اسب سواری به معنای استفاده از ماشین مشترک برای سفر در یک مسیر مشترک بین اعضای خانواده یا آشنایان است.

برنامه دیگر افزایش محدودیت تردد شخصی است که با مصوبه شورای ترافیک شهر تهران، مراکز آموزشی به طور کامل بازگشایی می شود و محدودیت های طرح ترافیک از ساعت 6:30 صبح تا 19 افزایش می یابد. پس از تصمیم گیری تصمیم گیری خواهد شد.

شهرداری تهران از شهروندان تهرانی می‌خواهد به موارد فوق، کمبود ظرفیت ناوگان حمل‌ونقل عمومی و همچنین پیش‌بینی ترافیک شهر از این پس به ویژه سرویس‌های دانش‌آموزی از روزهای ابتدایی بازگشایی مدارس توجه کنند. ترافیک را مدیریت کنید و از ترافیک غیرضروری خودداری کنید و از خودروی شخصی کمتر استفاده کنید تا بتوانیم به شما کمک کنیم تا شرایط ترافیکی بهتری در شهر داشته باشید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا