عمومیمطالب برتر

پروفیل upvc یا پروفیل آلومینیوم ؟

پروفیل آلومینیوم دو جداره یا پروفیل های uPVC ؟

به دلایل زیر به شما توصیه می کنیم که به جای پروفیل های uPVC از پروفیل آلومینیوم استفاده کنید:

– پروفیل آلومینیومی از پروفیل uPVC استحکام بیشتری دارند.

– می توان با استفاده از آن ها درب های ورودی بزرگتری را از جنس شیشه پیاده سازی کرد.

بطورکلی فریم های آلومینیومی بقدری محکم و مقاوم هستند که می توان سطوح شیشه ای (مانند درب، پنجره یا دیوار شیشه ای) در ابعاد بزرگ را با آن ها ایجاد کرد.

– این فریم ها ظاهری باریک تر و ظریف تر دارند.

– فریم های آلومینیومی دوام بیشتر و طول عمر بالاتری دارند.

– نسبت به پروفیل uPVC انعطاف پذیری بیشتری دارند.

– قابل بازیافت هستند.

– تنوع رنگی وسیع و امکان ترکیب با چوب ( آلوود )

پروفیل آلومینیوم چیست ؟

، یکی از قسمت های اصلی در ساخت نما آلومینومی ، درب و پنجره آلومینیومی و بسیاری دیگر از محصولات آلومینیومی است که از طریق فرآیند اکستروژن آلومینیوم ساخته می شود.

پروفیل آلومینیوم چگونه ساخته می شود ؟

هر یک از انواع پروفیل های آلومینیومی با توجه به کاربردشان، دارای خصوصیات ویژه ای هستند.

پروفیل های آلومینیومی با هدف استفاده بعنوان اجزای اصلی سازه ها، ماشین آلات و محصولات بکار می روند. همین امر باعث می شود تا هریگ ویژگی های خاص خود را داشته باشند. بعنوان مثال اگر قرار باشد فقط بعنوان یک عنصر تزیینی بکار رود (مانند استند آلومینیومی) هدف اصلی آن زیبا بودن است. بنابراین ویژگی اصلی آن وجود یک سطح خارجی باکیفیت با پوشش رنگی ( پودری یا پوشش آند ) یکنواخت است.

اگر از پروفیل های آلومینیومی به عنوان عناصر سازنده یک سازه بخواهیم استفاده کنیم، باید به مشخصات مکانیکی آن ها توجه ویژه ای داشته باشیم. برخی از این مشخصات مکانیکی عبارتند از مقاومت کششی، حد شکل پذیری (میزان انعطاف پذیری)، کاهش مساحت، خواص سخت.

در انواع دیگر پروفیل ها که معمولا برای ساخت درب و پنجره آلومینیومی ، نمای آلومینیومی و دیگر مصارفی که در آن ها پروفیل در معرض محیط بیرون و تغییرات آب و هوایی قرار می گیرد، باید به خصوصیات دیگری مانند مقاومت دربرابر خوردگی در محیط و مقاومت در برابر حرارت اشاره نمود.

چگونه برای درب و پنجره آلومینیومی، پروفیل آلومینیوم مناسب انتخاب کنیم ؟

پروفیل ها با برندهای مختلفی در بازار ارائه می شوند و معمولا از استانداردهای لازم برخوردار هستند. اما بهترین کار برای انتخاب پروفیل آلومینیومی باکیفیت استفاده از نظر افراد باتجربه در این زمینه است.

با این وجود توضیح مختصری درباره فاکتورهایی که باید در انتخاب پروفیل آلومینیوم مناسب به آن ها دقت کنید را برایتان فراهم نمودیم:

– به محلی که پروفیل برش خرده است (در دو انتها) دقت کنید.

بهتر است سطح پروفیل در قسمتی که برش خرده، صیقلی و روشن باشد. رنگ روشن سطح پروفیل بیانگر این است که آلومینیوم بکار رفته برای ساخت آن خالص تر بوده. (توجه داشته باشید که ممکن است برروی قسمتی که پروفیل از آن جا برش خورده، لایه ای اکسید ایجاد شده باشد که با سمباده کشیدن می توان به سطح اصلی دسترسی پیدا کرد)

– اندازه گیری ضخامت

ضخامت پروفیل مناسب برای درب و پنجره آلومینیومی نباید کمتر از ۱٫۲ میلیمتر باشد.

– سنجش میزان استحکام و مقاومت پروفیل

اگر پروفیل استحکام کافی نداشته باشد پس از برخورد با پروفیل دیگر، زدگی و شیارهای عمیقی روی آن بوجود می آید.

قیمت پروفیل برای درب و پنجره آلومینیومی چقدر است ؟

برحسب متراژ ، نوع پروفیل و برند انتخابی متفاوت است. ما در گروه آلوم فرم آلومینیوم برای ساخت درب و پنجره های آلومینیومی از بهترین و با کیفیت ترین پروفیل های آلومینیومی موجود در بازار استفاده می کنیم.

شایان ذکر است که فروش پروفیل آلومینیوم به همکاران عزیز در گروه فعالیت های گروه صنعتی آلوم فرم آلومینیوم قرار نمیگیرد. ما در حیطه ساخت انواع درب و پنجره آلومینیومی ، هندریل آلومینیومی ( هندریل شیشه ای ) و همچنین نمای آلومینیومی ( کرتین وال ) با بهترین متریال موجود فعالیت داریم.

از طریق تماس با متخصصین و مشاوران باتجربه در گروه آلوم فرم آلومینیوم می توانید درباره هزینه ساخت درب و پنجره با استفاده از پروفیل با کیفیت، اطلاعات به روز را کسب نموده و در صورت تمایل داشتن، پروژه طراحی ، برآورد هزینه و ساخت و پیاده سازی درب و پنجره آلومینیومی موردنظرتان را به آلوم فرم آلومینویم محول کنید.

پروفیل گلوبالوم :

گروه آلوم فرم آلومینیوم از همان سال های ابتدایی تاسیس تا به امروز که بیش از نیم قرن از فعالیتش در حوزه ساخت درب و پنجره های آلومینیومی میگذرد، در تلاش بوده است تا در کنار بهره بردن از تخصص مهندسین و افراد با تجربه در این صنعت، از بهترین و با کیفیت ترین متریال نیز در پروژه های خود استفاده کند.

در صنعت امروزی، فلزات بسیاری وجود دارند و هر یک از آن‌ها دارای خواص مکانیکی و ترکیبات شیمیایی ویژه‌ای هستند. فولاد و آلومینیوم به عنوان یکی از محبوب‌ترین انواع فلزات در صنایع مدرن شناخته می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی کاربردها و ویژگی‌های فراوان فلز آلومینیوم بپردازیم. در بازار کنونی، از این فلز اغلب به صورت پروفیل آلومینیوم استفاده می‌شود. جالب است بدانید، که محصولات متنوعی بر پایه این ساختار تولید می‌شود و اغلب در ساخت و ساز سازه‌های ساختمانی و صنعتی کاربرد دارد. در دهه‌های اخیر آلومینیوم به عنوان فلزی محبوب شناخته شده است و جایگاه خاص و ویژه‌ای در بازار دارد.

پروفیل آلومینیوم چیست؟

از نظر لغوی، پروفیل به معنای ثابت بودن مقطع در طول مشخصی است. در دنیای فلزات و ساخت و ساز، پروفیل شامل انواع مختلفی می‌باشد. اصلی‌ترین کاربرد پروفیل‌ها برای ساخت درب و پنجره‌های فلزی می‌باشد.

آلومینیوم فلزی نقره‌ای رنگ با جلای فلزی، نرم، سبک و دارای قابلیت شکل‌پذیری زیاد است. از ویژگی‌های مهم آلومینیوم، سبک وزنی و قابلیت عدم زنگ‌زدگی می‌باشد. پروفیل اکستروژن آلومینیوم به عنوان یکی از پرمصرف‌ترین بخش مصارف آلومینیوم به حساب می آید.

برای تولید پروفیل آلومینیوم، ابتدا ماده اولیه را که بیلت آلومینیومی نام دارد، تحت فشار بسیار بالا و درجه حرارت مناسب قرار می‌دهند. سپس آن را از میان قالب های مخصوصی حرکت می‌دهند. به این ترتیب مادهاز پروفیل‌ها با جنس مختلف در ساخت محصولات متفاوت، صنایع گوناگون و مواردی از این دست استفاده می‌شود. پروفیل‌های مختلف با توجه ویژگی و کارایی خود هر یک برای استفاده در زمینه‌ای خاص مناسب هستند. این تفاوت بین ویژگی‌های انواع پروفیل است که مشخص می‌کند این محصول برای استفاده در چه زمینه‌ای مناسب و کاربردی است.

از جمله پروفیل‌های نام آشنای بازار می‌توان به و پروفیل آلومینیوم اشاره کرد. در ادامه به بعضی تفاوت‌های بین این دو محصول اشاره می‌کنیم.

پنجره آلومینیوم دوجداره قیمت | پنجره آلومینیومی کشویی

پروفیل upvc و پروفیل آلومینیوم چه ویژگی‌ها، معایب و تفاوت‌هایی دارند؟ 

Upvc در حقیقت حالتی از pvc است که پلاستیک آن خارج شده است. Pvc انعطاف بیشتری دارد و برای استفاده در بسیاری از صنایع که احتیاج به ساختاری مستحکم است با استخراج پلاستیک از pvc ها  upvc تولید میشود. Upvc از نفت خام و نمک تولید میشود و ساختار پایداری دارد.

مزایای پروفیل upvc 

پروفیل upvc به دلیل استحکام و مقاومت بسیار بالایی که دارد قابلیت و کارایی‌های زیادی در صنایع و تولیدات مختلف دارد. از جمله ویژگی‌های فوق العاده این پروفیل عایق سر و صدا و گرما و سرما بودن این محصول است. همین قابلیت upvc است که باعث می‌شود به یکی از گزینه‌های بسیار مناسب برای ساخت در و پنجره دو جداره تبدیل شود.

دلیل برتری پروفیل upvc نسبت به پروفیل آلومینیوم 

از جمله برتری‌ها و تفاوت‌های پروفیل upvc نسبت به آلومینیوم نیاز کمتر آن به یراق آلات است. همچنین کم هزینه‌تر بودن upvc باعث شده بخش زیادی از بازار توجه ویژه‌ای به این محصول و کارایی‌های آن داشته باشد. یکی از کارایی‌های بی نظیر این محصول عدم نیاز آن به مراقبت دائم است. همین نکته باعث شده برای محصولاتی همچون در و پنجره استفاده از پروفیل upvc هم صرفه اقتصادی داشته باشد و هم توجیه منطقی. در و پنجره باید در مقابل یاد و باران، گرما و سرما، تابش نور خورشید، رطوبت و تغییرات آب و هوایی، آلودگی‌های موجود در هوا و مواردی از این دست مقاومت داشته باشد، دچار خرابی رنگ، خوردگی، پوسیدگی و … نشود. این موارد که از واجبات یک در و پنجره باکیفیت است تا حد مطلوبی به وسیله upvc محقق می‌شود.

یکی دیگر از تفاوت‌ها و برتری‌های پروفیل upvc  امکان بازیافت و استفاده چندباره از این محصول است. علاوه بر اینکه این محصول عمر بسیار طولانی دارد پس از پایان عمر محصول و یا حتی زمانی که به دلایل مختلف مثل تخریب ساختمان و …. اقدام به تعویض پروفیل در و پنجره کردید، این پروفیل قابلیت بازیافت و استفاده در بخش‌های دیگر صنعت را دارد. همین ویژگی می‌تواند باعث صدمه و آسیب کمتر به محیط زیست شود.

در مقابل پروفیل آلومینیوم نیز به صورت تولید خالص آسیبی برای محیط زیست ندارد اما ناخالصی‌هایی که به آلومینیوم اضافه می‌شود تا استحکام آن را افزایش دهد می‌تواند سبب ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی گردد. از طرفی دیگر آتش گرفتن پروفیل upvc باعث انتشار گازهای سمی نمی‌شود اما پروفیل آلومینیومی به سبب ساختار و عناصر و ناخالصی‌هایی که دارد در زمان سوختن و آتش گرفتن می‌تواند باعث ایجاد آلودگی و انتشار گاز سمی شود.

همانطور که پیش از این گفته شد،  پروفیل upvc طول عمر زیادی دارد و تا سالها می تواند بدون تغییر رنگ و خرابی به عنوان در و پنجره کارکرد خوبی داشته باشد اما در مقابل به دلیل اینکه رنگ پروفیل آلومینیومی کوره‌ای است با سرعت بالاتر رنگ دچار خرابی می‌شود و محصول دیگر کیفیت ندارد.

پروفیل آلومینیوم از فلز آلومینیوم ساخته می‌شود. آلومینیوم یکی از انواع فلزاتی است که در طبیعت بسیار پیدا می‌شوند. این فلز نرم و چکش خوار است و برای اینکه در ساختارهای مختلف مورد استفاده قرار گیرند باید به آلومینیوم ناخالصی اضافه شود که این کار باعث افزایش هزینه‌های مربوط به آلومینیوم و استفاده از آن می‌شود. آلومینیوم دارای چگالی پایینی است و همین پایین بودن چگالی باعث می شود تا مقاومت آن در مقابل فرسایش افزایش یابد. یکی از مزایای قابل توجه آلومینیوم قابل بازیافت بودن آن است. البته تمام موارد گفته شده در مورد آلومینیوم خالص صدق می‌کند و روشن است در ساخت پروفیل در و پنجره آلومینیومی به دلیل ناکارآمد بودن آلومینیوم خالص، ناخالصی‌ها و عناصر و محصولات دیگری نیز به کار رفته است.

از جمله معایب پروفیل آلومینیومی که باعث عقب ماندن از upvc می‌شود هادی بودن این پروفایل است. آلومینیوم به خوبی سرما را از خود عبود می‌دهد و نمی‌تواند حکم یک عایق خوب را داشته باشد. از طرفی دیگر هزینه‌ی زیا این محصول سبب می‌شود تا بخش زیادی از بازار علاقه ای به خرید و استفاده از چنین محصول پرهزینه‌ای را نداشته باشند.

خوب است بدانید برخلاف پروفیل upvc آلومینیوم قابلیت بازیافت چندانی ندارد و از این لحاظ یک قدم از upvc عقب می‌ماند.

  انتخاب پروفیل upvc 

تمام نکاتی که تا الان گفته شد نشان میدهد که اگر به دنبال پروفیل باکیفیت و دارای طول عمر زیاد هستید انتخاب پروفیل upvc می‌تواند منطقی و درست باشد. از طرفی دیگر حتی در انتخاب بین پروفیل‌های upvc نیز نکات مختلفی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. این امکان وجود دارد که یک پروفیل upvc استحکام و مقاومت کمی داشته باشد و تحت فشار وزن در و پنجره تغییر شکل دهد و دیگری به واسطه جنس و کیفیت خود مقاومت مناسبی داشته باشد بنابراین اگر خودتان از محصولات مختلف شناخت دارید باید در هنگام خرید آن را بررسی کنید در غیر این صورت باید به یک تولید کننده‌ی خوش نام و معتمد اعتماد کنید تا بتوانید محصول مناسبی خریداری کنید.

معایب پروفیل یو پی وی سی

معایب پروفیل یو پی وی سی پنجره ممکن است شامل عدم مقاومت در برابر ضربه، عدم تحمل در برابر شرایط آب و هوایی سخت، کیفیت پایین تر نسبت به برندهای معتبر، عدم تضمین کیفیت و… باشد. لذا قبل از خرید، بهتر است اطلاعات کافی درباره این محصول را جمع آوری کنید و با نظرات کاربران و متخصصان مشورت کنید.

مقایسه قیمت یو پی وی سی با آلمینیومی

بسته به نوع و کیفیت محصول، قیمت یو پی وی سی ممکن است کمتر یا بیشتر از قیمت آلمینیومی باشد. اما در کل، آلمینیوم به عنوان یک ماده با کیفیت و مقاوم، بالاتر است. همچنین، هزینه نصب و نگهداری آلمینیوم نیز ممکن است بیشتر از یو پی وی سی باشد. در نهایت، تصمیم گیری برای خرید یکی از این دو محصول باید بر اساس نیازها و بودجه شما باشد. اولیه تغییر شکل می‌یابد و به اشکال مورد نظر درمی‌آید. به خاطر اعمال فرآیند حرارتی و فشار بالا روی فلز آلومینیوم، ماده اولیه کاملا تغییرشکل پیدا می‌کند و در نتیجه پروفیل آلومینیوم تولید می‌شود.

نمایندگی هافمن، که از برترین برندها در ساخت پنجره است، آماده ارائه خدمات به مشتریان می باشد.

دکمه بازگشت به بالا