اجتماعی

پرونده ترک‌فعل احیای خلیج گرگان روی میز دادستانی/”زیارت” قربانی نادیده‌انگاری ظرفیت‌ گردشگری

مخبران/ گلستان رئیس قاضی گلستان گفت: یکی از پرونده های حوزه ای که دادسرای مرکز گلستان از اقدامات مدیر خارج می شود، پرونده احیای خلیج گرگون و مسائل مربوط به جزیره آشوراده است.

حیدر اصابی شامگاه پنجشنبه 2 تیرماه در گفت و گو با خبرنگاران گلستان با اشاره به اقدامات قضایی برای برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز زیارت گرگون: 10 قانون حفاظت از اراضی زراعی و باغی امسال در حوزه امور اراضی از تیرماه تا پایان سال جاری 30 خرداد سال گذشته 29 هکتار و 298 هکتار در مجموع 68 پرونده احکام قطعی و معادل یک و نیم هکتار اجرا شده است.

وی با بیان اینکه آنچه در کاربری و مدیریت روستای زیارت گفته شده بود انجام دادیم گفت: ساخت و سازهای غیرمجاز در روستا با اقدامات انجام شده در ابتدای ورودی روستای زیارت و استقرار پاسگاه به صفر رسیده بود.

رئیس کل دادگستری استان گلستان هدف از این اقدام قضایی را مبارزه با جرایم در حوزه کاربری و امور اراضی عنوان کرد.

اصابی تاکید کرد که به همراه دادستان و مدیر مسئول امور اراضی مرکز گلستان به مدت 6 ساعت از زیارتگاه بازدید کرده بودم. ، به خصوص در زمینه گردشگری.

وی با بیان اینکه تاکنون دو جلسه با دادستانی استان گلستان برای رفع موانع گردشگری روستای زیارت برای ترویج سرمایه گذاری گردشگری برگزار شده است، گفت: زیارت ظرفیت های زیادی در حوزه گردشگری و همچنین در زمینه های گردشگری دارد. صنایع دستی، بوم گردی و مانند آن.

رئیس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به اقدامات اخیر انجام شده در خلیج گرگون گفت: قبل از سفر رئیس جمهور اعتباری برای طرح احیای خلیج گرگون در مصوبات سفر وجود نداشت.

اصابی گفت: احیای خلیج گرگون کار آسانی نیست و نیازمند لایروبی و بازگشایی کانال ها است.

وی با بیان اینکه دولت تصمیم به احیای خلیج گرگون گرفته است و پیگیر قضایی احیای این خلیج هستیم، تاکید کرد: یکی از پرونده های رها شده در دادسرای مرکز گلستان در رابطه با پرونده احیا، مسائل مربوط به خلیج گرگون و جزیره آشوراده است. .
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا