فرهنگ و هنر

پنج توصیه امام صادق (ع) برای قرار گرفتن جزو یاران امام زمان (عج)

یک استاد حوزه علمیه به روایتی از امام صادق(ع) اشاره دارد که براساس آن توصیه‌ها می‌توان در دوران غیبت امام زمان(عج) جزو یاران ایشان شد.

حجت‌الاسلام ساجدی -استاد حوزه علمیه- با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) که درباره امام زمان(عج) و عصر غیبت پنج توصیه دارند، اظهار کرد: توصیه اول امام صادق(ع) اینکه فرمودند «هرکس دعای عهد را بخواند از یاوران مهدی ما اهل‌بیت(ع) خواهد شد» و اگر قبل از ظهور امام زمان(عج) از دنیا برود در عصر ظهور خدا او را زنده می‌کند و از اصحاب مهدی خواهد شد.

وی ادامه داد: امام صادق تاکید می‌کنند به ازای هر کلمه از دعای عهد، خدا هزار حسنه به هرکسی که این دعا را بخواند عنایت و هزار گناه او را پاک می‌کند.

این استاد حوزه علمیه بیان کرد: توصیه دوم امام صادق(ع) اینکه فرمودند به زودی دوران حیرت و سرگردانی شما پیش خواهد آمد، به شکلی که در آن عصر به راحتی نجات پیدا نخواهید کرد. به همین منظور «دعای غریق را بخوانید.»

حجت‌الاسلام ساجدی تصریح کرد: توصیه سوم امام این است که «هرکس بعد از نماز صبح و ظهر یکبار بگوید الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ و عَجّل فَرَجَهم» این فرد نمی‌میرد تا مهدی (عج) را درک کند.

وی افزود: توصیه چهارم امام صادق(ع) این است که هرکس در نماز عصرش «سوره والعصر را بخواند و مداومت داشته باشد» جزو یاوران حضرت مهدی(عج) محسوب می‌شود و اگر قبل از ظهور امام زمان(عج) از دنیا برود انشاءالله در عصر ظهور خدا او را زنده می‌کند و رجعت خواهد کرد و در لیست یاران امام زمان(عج) قرار می‌گیرد.

به گفته این استاد حوزه علمیه، پنجمین توصیه امام صادق(ع) این است که «دعای معرفت را بخوانید».

انتهای پیام

نشر فرهنگ و هنر

از ریتم و صداهای کلمات استفاده می‌کنم تا شما را در یک سفر صوتی همراه کنم.
دکمه بازگشت به بالا