عمومی

پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه لرستان تجلیل شدند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، در هفته پژوهش و فناوری شامگاه سه شنبه با حضور رئیس دانشگاه لرستان، رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان لرستان، معاون پژوهش و فناوری ریاست جمهوری دانشگاه لرستان، رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان، رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان، هیئت علمی، دانشجویان و دانش آموزان دبیرستان دخترانه دانشگاه لرستان، پژوهشگران و تکنسین ها از برترین های دانشگاه لرستان تجلیل شد.

باید رابطه علمی پایدار و مستمری بین اساتید و دانشجویان وجود داشته باشد

علی نظری رئیس دانشگاه لرستان در این مراسم گفت: برای پیشرفت پژوهش و فناوری و سایر موارد بودجه کافی کافی نیست بلکه باید به مفهوم مدیریت نیز توجه شود.

وی ادامه داد: برای ارتقای کیفیت امور دانشگاه ها باید از نقاط قوت گروه های دانشگاهی استفاده کرد و با همکاری مشترک با سایر نهادها و ادارات این نقاط قوت گسترش یابد.

رئیس دانشگاه لرستان گفت: برای پیشرفت در کسب و کار و کار ابتدا باید گره های ذهنی را باز کنیم و به مدیریت کارآمد توجه کنیم.

نظری افزود: باید بین استاد و دانشجو رابطه علمی و علمی پایدار و مستمر وجود داشته باشد.

وی گفت: بودجه و منابع محدود است. بنابراین منابع باید به درستی مدیریت شوند.

اجرای همزمان برنامه های مختلف در هفته پژوهش

حجت الاسلام حبیب حاتمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان لرستان نیز حضور دارد. مراسم منبیان: امسال برنامه های مختلف هفته پژوهش و فناوری استان با بالاترین استانداردها اجرا شده است.

وی تصریح کرد: در بحث اطلاع رسانی امسال گام های خوبی در خصوص هفته پژوهش و فناوری استان برداشته شده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان لرستان ادامه داد: امسال مراکز آموزش عالی اقماری دانشگاه لرستان برنامه های هفته پژوهش و فناوری را در سطح شهرستان برگزار کردند که اقدامی جدید و متفاوت است. و بنرهای اطلاع رسانی این هفته نیز در سطح شهرستان اجرا شد.

وی افزود: امسال شاهد برگزاری نشست ها و کارگاه های آموزشی ویژه پژوهشی و فناوری در دانشگاه لرستان با حضور مهمانان استانی و کشوری و دستگاه های اجرایی هستیم که حرکت بسیار ارزشمندی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان لرستان گفت: اخبار دانشگاه لرستان را می بینیم که در سایت اصلی وزارت علوم منتشر شده نشان از دو تلاش و مدیریت منسجم در دانشگاه لرستان دارد. “

حجت الاسلام حاتمی گفت: مایه مباهات علمی برای استان لرستان است که شاهد هستیم برخی از اعضای هیئت علمی دانشگاه لرستان از پیشتازان علمی جهان هستند.

نیاز به برگزاری کرسی های دانشگاهی

مصطفی کرم پور معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه لرستان در این مراسم در سخنانی به اهمیت ارزیابی رشته های نرم افزاری پرداخت.

وی اساتید، پژوهشگران، پژوهشگران، دانشجویان و پیشتازان حوزه های نرم افزاری را برای پیشرفت کشور مهم دانست.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه لرستان در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: در یک سال گذشته معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه تلاش کرده است همکاری خود را با نهادها، ادارات و شرکت های استانی گسترش دهد. پژوهش ها رویکردی تجربی و جامعه محور دارند.

کرم پور گفت: روابط بین اقشار جامعه از جمله دانشگاه و مدیر اجرایی باید گسترش یابد.

وی گفت: دانشگاه باید درآمدزایی داشته باشد و کرسی های علمی را ارتقا و گسترش دهد.

دکمه بازگشت به بالا