پیام تسلیت ترکمنستان به مقام معظم رهبری و رییس جمهوری ایران

پیام تسلیت ترکمنستان به مقام معظم رهبری و رییس جمهوری ایران

رهبر ملی و رییس جمهوری ترکمنستان در پیام‌هایی جداگانه حمله تروریستی در کرمان را به مقام معظم رهبری و رییس‌جمهوری ایران تسلیت گفته و با بازماندگان ابراز همدلی کردند.

به گزارش مخبران، در پی حمله تروریستی در کرمان، «قربانقلی بردی محمداف» رهبر ملی ترکمنستان و رئیس مجلس «خلق مصلحتی» این کشور تسلیت عمیق خود را به حضرت آیت‌الله سید علی خامنه‌ای، مقام معظم رهبری ایران، ابراز داشت.
ترکمنستان تودی در این باره گزارش داد که بردی محمداف به نیابت از مجلس خلق مصلحتی و از جانب خود عمیقا، در این موقعیت دشوار برای خانواده‌ها و دوستان قربانیان ابراز همدلی و حمایت کرده و برای مجروحان آرزوی بهبودی سریع کرد.
افزون بر این، سردار بردی محمداف تسلیت عمیق خود را به سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهوری ایران و ملت دوست کشور همسایه ایران در پی این حمله تروریستی اعلام کرد.
رییس جمهوری ترکمنستان در پیام خود، با خانواده‌ها و دوستان شهدای این حمله، عمیقا، ابراز هم‌دلی و حمایت کرده و برای محروحان آرزوی بهبودی سریع کرد.

رسانه‌ها روز گذشته، گزارش دادند که گروه  تروریستی داعش مسئولیت انفجارهای تروریستی روز چهارشنبه در کرمان را برعهده گرفته است.
طبق بیانیه‌ای که این گروه تروریستی در کانال‌های تلگرامی وابسته به خود منتشر کرده، انفجارهای روز گذشته توسط ۲ عامل انتحاری انجام گرفته است.
انفجارهای تروریستی عصر چهارشنبه همزمان با چهارمین سالگرد شهادت سردار حاج «قاسم سلیمانی» و هم‌رزمانش در گلزار شهدای کرمان باعث شهادت بیش از ۸۰ نفر و مجروح‌شدن ۲۸۴ نفر دیگر شده است.
در پی وقوع این انفجارها و شهادت شماری از مردم ایران، کشورهای بسیاری در جهان با ارسال پیام‌هایی، این حملات را محکوم و با خانواده‌های قربانیان و همچنین دولت و ملت ایران ابراز همدردی کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا