اجتماعی

پیام وزیر بهداشت به مناسبت روزپرستار

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این پیام میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار را تبریک گفت.

به گزارش مخبران- به گزارش وب دا، دکتر. در پیام بهرام عین اللهی آمده است:

“به نام خدا

ولادت حضرت زینب کبری (س) و بزرگداشت مقام پرستاری را تبریک و تهنیت عرض می نمایم. نامگذاری روز تولد آن بیمار و مقاومت به عنوان روز پرستار بر دوش پرستاران عزیز است.

پرستاران منادی فداکاری و کرامت انسانی هستند. او که با پرتو ایمان و فداکاری جانی تازه به ارواح مریض و رنجور می بخشد، حیات را در کالبد جامعه می دمد و این حیات زاییده ایمان واقعی به خالق و عشق به خلق را در کسوت کرامت «پرستار» جلوه می دهد. .

پرستاران تمام وجود خود را فدای آرامش و آسایش بیماران می کنند و در این اخلاص سرشار از معنویت، کرامت والای حضرت زینب کبری (س) مظهر صبر را آشکار می کنند. ایثار در میان زنان جهان.

تجلیل از کرامت پرستار محدود به یک روز از سال نیست، بلکه هر لحظه و هر لحظه پرستار با تبلور روحیه نوع دوستی در پرتو عشق الهی، پرچمدار این رسالت مهم انسانی می شود. مال پروردگار

امروزه پرستاران در نزد مردم ما عزیزتر و محترمتر از همیشه هستند و این لطف و برکت خداوند است. الهه رحمت، پرستار بیمار است. زیرا هم با جسم و هم با روح بیمار سروکار دارد. آنها به بدن بیمار کمک می کنند و بهبودی او را تسریع می بخشند و روح و روان او را آرام و مطمئن می کنند.

انجام اقدامات درمانی دقیق و حساس، مراقبت از ایمنی بیمار، مدیریت بخش های پر سروصدا و استرس زا، مراقبت از خود و همکاران زیرمجموعه، به روز رسانی دانش و انجام تحقیقات، شرکت در فعالیت های اجتماعی و خیریه، راهنمایی و راهنمایی بیماران، مراقبت معنوی و روشنگرانه. القای امید و ایمان در دل بیماران نورپردازی، تهیه گزارش های مختلف و مهم، برنامه ریزی کار بخش و تقسیم کار بین آنها، ارائه گزارش و پیشنهادات به پزشکان و کادر درمانی، هماهنگی و هدایت تیم پزشکی به پاسخگویی به نیازهای بیماران، مروج احترام به بیماران به ویژه سالمندان، مهربان و دلسوز در برخورد با کودکان مضطرب، الگوسازی، کمک به دانش آموزان برای آموزش و یادگیری، ضمن حفظ خانواده و مراقبت از کودکان، بازی نقش معلم و مشاور سلامت در جامعه، پرستار فقط به اصطلاح شخص انجام داد.

در حالی که زحمات ارزشمند پرستاران در وضعیت عمومی کشور جای قدردانی دارد، حضور و همراهی آنان با متولیان معبد در حماسه هشت سال جنگ تحمیلی نقطه عطف و افتخاری برای این همکاران عزیز است. مال ما کشور بعد از همه گیری کووید 19 در سه سال اخیر صحنه هایی از فداکاری ها و فداکاری های دیگر برای پرستاران عزیز کشورمان ایجاد شده است و به درستی که در این عرصه شاهد عملکرد ایثارگرانه، عاشقانه و استادانه پرستاران بوده ایم. . با سایر کارکنان بهداشتی پرستاران به‌عنوان خط مقدم خدمتگزاران سلامت، در دوران سخت و طاقت‌فرسا مقابله با بیماری کرونا، برگ طلای پرافتخاری در تاریخ پرستاری کشورمان خلق کردند.

ضمن قدردانی از پشتکار و زحمات پرستاران محترم، روز پرستار را به جامعه شریف پرستاری تبریک و تهنیت عرض نموده و برای سلامتی و تندرستی این ایثارگران فداکار نظام سلامت مسئلت دارم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا