استان ها

پیش‌بینی وقوع بارش پراکنده و رگبار باران تا آخر هفته

مخبران/هرمزگان معاون فنی هواشناسی هرمزگان از پیش‌بینی وقوع بارش پراکنده و رگبار باران تا آخر هفته خبرداد.

کیانوش عارفی در گفت و گو با خبرنگار مخبران، با اشاره به تداوم شرایط جوی ابرناکی تا پایان هفته، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود تا آخر هفته جاری، دریای عمان و تنگه هرمز متلاطم شود.

وی حداکثر ارتفاع موج در خلیج فارس و تنگه هرمز را تا ۱۲۰ سانتی‌متر اعلام کرد و تصریح کرد: توصیه می‌کنیم که انواع شناورها به ویژه شناورهای صیادی در هنگام عبور از این مناطق، نکات ایمنی را رعایت کنند.

معاون فنی هواشناسی استان هرمزگان با بیان اینکه آسمان این استان امروز تا حدودی ابری خواهد بود، خاطرنشان کرد: اواخر هفته جاری و اوایل هفته آینده پیش‌بینی می‌شود که هوای ابری در استان تقویت شود و بارش و رگبار پراکنده در نقاطی از استان به خصوص ارتفاعات غربی پیش‌بینی می‌شود.

عارفی، مطرح کرد: روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده افزایش ارتفاع موج‌ها در اثر تقویت وزش بادها پیش‌بینی شده است و همین امر باعث افزایش ارتفاع موج‌های آبی تا ۲۰۰ سانتی‌متر می‌شود و همین امر ترددهای دریایی را با اختلال روبرو خواهد کرد.

وی با اشاره به تغییرات هوایی استان هرمزگان در روزهای آینده، افزود: روز شنبه ۲۸ بهمن ماه افزایش ۳ درجه‌ای دمای هوا پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا