عمومی

چرا افکار عمومی با پارک‌ بانوان “زاکانی” سر جنگ دارد؟

در اینکه مدیریت شهرداری تهران نسبت به اکثر شهرداران قبلی ضعیفتر است شکی نیست اما این مدیریت ناکارآمد طرحی هرچند ناپایدار ارائه کرده است که متاسفانه نمی تواند به درستی از مزایای آن دفاع کند و انتقادات را بشنود و پاسخ دهد.
سال هاست که پارک های بانوان در نقاط مختلف شهر قرار دارند و از محبوبیت نسبی برخوردار هستند. در این مکان ها زنان با خیال راحت ورزش می کنند، مهمانی می کنند، شادی می کنند و در عین حال هیچ ساختارشکنی رخ نمی دهد و کسی آنها را اذیت نمی کند.
اکنون قرار است این سیاست در برخی از پارک های شهر اجرا شود. این به زنان امکان می دهد زمان، پول، کودکان یا دوستان کمتری را در پارک صرف کنند و ساعت ها در محیطی بی دغدغه بگذرانند.
این یک تفکیک جنسیتی منفی نیست. تفکیک جنسیتی وضعیتی منفی و غیرقابل قبول است که در آن حقوق زنان یا مردان ضایع می شود. در مورد پارک های زنانه عکس این موضوع صادق است، یعنی یکی از حقوق تفکیک ناپذیر زنان آزادی تفریح ​​آنهاست.
متأسفانه نابسامانی‌های اجتماعی کنونی – که تقصیر شهرداری نیست – باعث بی‌اعتمادی عمومی شده و کارهای مثبت نیز حداقلی و مرتبط با مسائل سیاسی تلقی می‌شود (مخصوصاً این حرکت چندی بعد مطرح شد. کالسکه‌ها محفوظ است و مورد استقبال بانوان قرار می‌گیرد و این هنوز هم مطلوب است، اما برخی از زنان مجبور نیستند وقت خود را در پارک های خود بگذرانند و از پارک های دیگر استفاده کنند، زیرا برخی از زنان به جای استفاده از واگن وارد واگن های دیگر می شوند.
خوب است شهرداری ها و دستگاه های دولتی به تدریج ایمان از دست رفته ملت را احیا کنند تا به جای تبدیل اقدام مثبت به تلخی با حواشی ایجاد شده، هوای خنکی معتدل و کوتاه مدت داشته باشد. یکی
از آنجایی که شهردار محترم تهران سابقه خشونت، بدخلقی و صلابت را ندارد، پیشنهاد می کنم از مردم برای توجیه کارهای خوب احتمالی شهرداری استفاده شود.

23302

دکمه بازگشت به بالا